Po wyrównanej pierwszej połowie spotkania, rozegranej w sobotę, 9 marca 2019 roku, w drugiej Pelikan Łowicz rozwinął skrzydła i pokonał Wisłę II Płock SSA 6:3 (3:3).

Wygrana wydaje się zadowalająca, ale rywalem podopiecznych trenera Łukasza Chmielewskiego był zespół czwartoligowy, co z tej perspektywy nie wygląda już tak obiecująco, bo Pelikan jednak stracił trzy bramki. W pierwszej połowie również nie potrafił zdominować przeciwnika i zakończył ją wynikiem 3:3, w ostatniej minucie zdobywając bramkę z rzutu karnego w wykonaniu Sebastiana Czapy. Gdyby nie ona to, biało-zieloni schodzili by na przerwę w roli pokonanych.

Dopiero druga połowa przyniosła przełom w grze i dała przewagę łowiczanom. To był ostatni mecz sparingowy przed rozgrywkami ligowymi. Jak zaprezentuje się Pelikan w pierwszym rozdaniu przekonamy się już w sobotę, 16 marca 2019 roku. Rywalem, a jednocześnie gospodarzem spotkania będzie MKS Mazur Ełk.

Cieszy  na pewno wygrana w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem ligi. Cieszy strzelenie sześciu bramek, ale na pewno gra nie wyglądała jeszcze zbyt dobrze. Nawet mimo tych sześciu bramek, w ofensywie mogło  wyglądać znacznie lepiej budowanie naszych ataków, podobnie zresztą, jak  w obronie, bo stracenie trzech bramek z czwartoligowcem, na pewno nie jest powodem do dumy. Ale cóż, zostaje jeszcze tydzień, ostatnie treningi i tak naprawdę czas na ostatni szlif, i miejmy nadzieję, że to lepiej zafunkcjonuje w pierwszych meczach ligowych – podsumował trener Chmielewski.

Sparing:
KS Pelikan Łowicz – Wisła II Płock SSA 6:3 (3:3); br.: Damian Szczepański 2 (14 i 50), Krystian Stolarczyk (25), Sebastian Czapa  (45 karny), Bartosz Broniarek (62) i Robert Kowalczyk (85) – Patryk Szczepański (15), Adrian Szczutowski (30) i Krystian Białas (43).
Pelikan: Patryk Orzeł – Damian Kozieł, Krystian Stolarczyk, Bartosz Broniarek, Michał Żółtowski – Krystian Mycka, Maciej Kaczorowski – Dawid Kieplin, Sebastian Czapa, Michał Wrzesiński – Damian Szczepański. W drugiej połowie: Mateusz Wlazłowski – Dawid Kieplin, Maciej Kaczorowski (70 Tomasz Wudkiewicz), Bartosz Broniarek, Michał Żółtowski – Krystian Stolarczyk, Sebastian Czapa (70 Michał Fabijański) – Damian Szczepański (60 Michał Adamczyk), Jakub Bylewski, Grzegorz Wawrzyński (60 Filip Bućko) – Robert Kowalczyk.