W końcu zostało rozstrzygnięte głosowanie na budżet obywatelski na osiedlu Przedmieście w Łowiczu. Po weryfikacji głosów, za nieważne uznano blisko 70% tych, oddanych przez internet, ale mimo to, zwyciężył projekt oświetlenie ścieżki zdrowia, choć już nie z taką przewagą, jaką dawały mu nieprawidłowo oddane głosy.

Unieważnionych zostało 416 z 656 przesłanych e-maili. Ich weryfikacją zajmowała się komisja z Urzędu Miejskiego – tak, jak chciał tego zarząd osiedla.

Po weryfikacji, ścieżka zdrowia zdobyła łącznie 146 głosów.
Na budowę chodnika przy ul. Wygoda wpłynęły 82 głosy.
66 głosów oddano natomiast na wyposażenie placu zabaw przy ul. Łyszkowickiej w sprzęt dla starszych dzieci oraz urządzenia do ćwiczeń fitness wraz z budową boiska przy placu zabaw, ustawieniem siatki zabezpieczającej i wyrównaniem terenu.

15 komentarzy

 1. Mieszkańcy ul. Wygoda powinni domagać się zrobienia chodnika z budżetu miasta!!!!

  • Hans Kloc

   a gdzie im ten chodnik zrobić chyba w ogródkach. ta ulica jest tak wąska że musiałaby być jedno kierunkowa żeby tam chodnik zrobić

 2. Do Montezuma – cały czas nie odpowiadasz na pytanie, czy Zarząd wraz z “aliantami” miał przymknąć oko na nieprawidłowości?

  • Zarząd zrobił co było wygodne ale i tak niezgodnie z regulaminem

  • I nikt nie powinien przymykać oka powinno się zmienić regulamin i zarządzić powtórne głosowanie. A tak działania zarządu i ratusza są niezgodne z regulaminem i w związku z tym NIEUCZCIWE w stosunku do mieszkańców. Ale o tym burmistrz dowie się przy urnie w listopadzie…..

  • Hans Kloc

   zarząd chciał zrobić wszystko aby oświetlenia nie było !!!! nieprawidłowością to można nazwać to co zarząd zrobił w zeszłym roku (wtedy też wygrało oświetlenie ścieżki) czyli doliczył sobie głosy po czasie których było około 40 i nikt wtedy nie weryfikował czy są z serwerów radzieckich czy korei północnej. Wtedy w taki sposób załatwili sobie utwardzenie placu przy bloku jednego z członków zarządu. W tym roku sromotnie przegrali i znów chcieli sprawę przekręcić na swoją korzyść.

 3. Do Montezuma – ponad 63% nieuznanych e-maili – z serwerów tureckich itp. Rozumiem, że ktoś lobbuje za daną inwestycją, ale to już było przegięcie!!! Czy Zarząd wraz z “aliantami” miał przymknąć oko na nieprawidłowości? Regulamin bezwzględnie trzeba zmienić!!!

  • Montezuma

   A co za różnica z jakich serwerów? Regulamin jaki był to każdy widział. Zgodzę się, że część głosów zapewne była “lewa”. Ale weryfikacja na podstawie tego czy był to mail tymczasowy z tureckiego, chińskiego czy jakiegokolwiek innego serwera jest do bani. Poza tym to chyba Zarząd Osiedla zweryfikował głosy.
   Wyglądało to podobno tak: 146 do 82 do 66. Dwie inwestycje łącznie mają takie poparcie jak jedna ścieżka.
   Każda inwestycja była warta realizacji. I bez różnicy czy jest to chodnik czy ścieżka albo plac zabaw. Cieszcie się, że coś będzie zrobione a nie tylko stękania, że się nie podoba.

 4. Jęśli Panu Kalińskiemu nie podobają się wyniki głosowania to należąło je unieważnić w całości i ponownie głosować. Weryfikacja głosów jest niezgodna z regulaminem i nie powinna mieć miejsca. Jest to poprostu nieuczciwe wobec mieszkańców. Nie na darmo na sesji było poruszenie na tekst: ” nieważne jak ludzie głosują a kto głosy liczy”. A po co komu oświetlenie ścieżki zdrowia? By menele mieli jaśniej pić alkohol? I czemu nie weryfikowano wszystkich projektów? Jest to też nieuczciwe

  • Montezuma

   Nie jestem menelem a uważam, że oświetlenie ścieżki zdrowia to dobry pomysł. Równie dobrze można spytać
   “Po co chodnik na Wygodnie skoro tam już jest chodnik?”
   Na marginesie dodam, że wyniki nie podobały się Zarządowi Osiedla Przedmieście wraz z aliantami i to od tego wszystko się zaczęło.

   • Montezuma widziałeś(aś) chodnik na ulicy Wygoda? Trudno to coś nazwać chodnikiem. Nie jestem mieszkańcem tej ulicy ale jeżdżę nią codziennie i widzę osoby starsze i matki z wózkami i dziećmi uciekające przed samochodami bo chodnikiem iść się nie da. Od bezpieczeństwa mieszkańców ważniejsze jest oświetlenie ścieżki zdrowia by kilka pań ze Starzyńskiego mogło sobie przy świetle pobiegać wieczorem…..

 5. Niech lepiej zweryfikują siebie i swoja uczciwość (pozaregulaminowa weryfikacja, propozycje do budżetu niewiadomego pochodzenia, dopuszczenie do głosowania wg. własnego widzi mi się itd).

 6. Ja oddałam głos internetowy a nikt z UM nie weryfikować mojego głosu więc to jakaś sciema

 7. Ponad 60% nieważnych głosów to porażka UM. Ludzie nie wiedzieli jak oddać prawdiłowy głos, tylko zmarnowali czas, a zadaniem ratusza jest instruować mieszkańcow jak dobrze zagłosowac

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.