Od wczoraj, czwartku 12 kwietnia, na plaży nad brzegiem Bzury w Parku Błonie stoją palmy, które stały się niezwykle popularne w ubiegłym roku. Niestety, przez zimę straciły wiele ze swego uroku.

Jedna z kilku palm, które trafiły po zimie na plażę nad Bzurą. fot. tb

Każda z dziesięciu palm kosztowała 1,6 tys. zł. W ubiegłym roku ustawiono je w drugiej połowie maja, kilka dni przed otwarciem plaży.

Palmy niemal od razu stały się niezwykle popularne, setki osób robiło sobie pod nimi zdjęcia, zamieszczając w mediach społecznościowych. Należy przy tym przypomnieć, ze inicjatywa powstania plaży i ustawienia palm wypłynęła od Łowickiej Akademii Sportu i jej prezesa Kamila Sobola. Organizacja promowała powstanie plaży w budżecie obywatelskim na 2017 rok.

Palmy, które ustawiono po zimie, zwłaszcza te ustawione po zachodniej strony podestu prowadzącego do pomostu na rzece, mają zaledwie po kilka liści, wygląda to ubogo. Winę za to może ponosić nieodpowiedni sposób przechowania roślin przez zimę w łowickich szkołach.
Więcej o tym w najbliższy czwartek w NŁ.

Tak palmy wyglądały chwilę po przywiezieniu do Łowicza w 2017 roku
Tak palmy wyglądały chwilę po przywiezieniu do Łowicza w 2017 roku

14 komentarzy

 1. Palmy dadzą sobie radę. Liście odrosną. Potrzeba trochę słońca i wody. Nie ma co panikować.

 2. Zapodam wam hejterzy kolejny temat do krytyki – średnica ziarenek piasku jest nieprawidłowa !

 3. Po raz kolejny się potwierdza że burmistrzem powinien zostać architekt a nie historyk. Po palmach i obecnym burmistrzu zostanie historia.

 4. Palmy mogły zostać wysłane do Miami. Tam jest ciepło i miałyby się dobrze. Ale niestety nikt o tym nie pomyślał… A poważnie, to chyba ta plaża ma swojego karate-mecenasa, który mógłby o to trochę zadbać, a nie tylko lans.

  • Gdybyś się udał do owej palmiarni na wycieczkę to byś wiedział, że nigdzie indziej w naszym rejonie te drzewa by nie mały lepszej opieki, więc kasa by nie poszła na darmo, a i drzewka by nadal pięknie ozdabiały naszą plażę. Teraz będą tylko straszyć swoim wyglądem, a liście niestety szybko nie odrosną.

 5. Palmy mogły zostać oddane na przechowanie do palmiarni w Łodzi (kwestia tylko pewnie dogadania się) tylko, że niestety nikt o tym nie pomyślał bo u nas w UM rzadko się myśli.

 6. Jaśko Pawlak

  Jak wygrać wybory w Łowiczu Panie Sobczak, ano informuję Pana, że takie tematy jak palmy to jest to o czym chcą wiedzieć mieszkańcy, nie parkingi i zagospodarowanie przestrzenne jak by chciałby Pan Śmiegiera

 7. Chyba trochę za wcześnie na wystawianie tych palm. Przecież jeszcze będą przymrozki !!!! Łowickie mózgi z ratusza. Brak słów

 8. drivereveryday

  Straszą!

 9. Nie16 tys tylko1,6.odrosna na powietrzu

 10. Hahaha, ktoś je za bardzo przystrzygł 😀 Słabo to wygląda, szkoda tych 16 tysięcy za 10 palm.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.