Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ze skierniewickiej komórki Kontroli Celno-Skarbowej Rynku zabezpieczyli 18.540 papierosów bez akcyzy. Kontrabandę znaleziono w dwóch sklepach na terenie Łowicza.

Papierosy zabezpieczone w sklepach na terenie Łowicza/fot. KAS
Papierosy zabezpieczone w sklepach na terenie Łowicza/fot. KAS

Papierosy bez polskiej akcyzy zarekwirowano 13 lutego, w trakcie kontroli dotyczącej legalności obrotu wyrobami tytoniowymi.

W sklepie prowadzonym przez mieszkańca Łowicza, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ze Skierniewic przejęli 258 paczek papierosów bez wymaganych banderol.

Kolejne 669 paczek „lewych” papierosów odkryto w punkcie handlowym należącym do mieszkańca Kutna. Ten sklep jest dobrze znany kontrolującym z Krajowej Administracji Skarbowej – w lipcu ubiegłego roku dwukrotnie zabezpieczono w nim papierosy bez wymaganych banderol, łącznie 222 paczki. W trakcie kontroli funkcjonariuszy KAS wsparli policjanci z KPP w Łowiczu.

Właścicielom sklepów grożą wysokie grzywny. Uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ok. 16 tys. złotych.

6 komentarzy

 1. kill bill

  Ty to Janusz masz chody! Funkcjonariusz ci powiedział… no, no, no… A ty go zakapowałeś… 🙁

 2. Komentator

  A uważasz że nie ma to wpływu? Jest popyt jest podaż. Norma która rządzi światem handlu od zawsze. W 2020 zakażą handlu i produkcji na terenie UE papierosami smakowymi czyli menthole etc. Jak myślisz ludzie przestaną palić czy będą kupowali ruskie i ukraińskie przemycane przez granicę? Bo tam zakaz nie obowiązuje i dalej będą produkowane. Myślisz że nikt nie wpadnie na to? A to że będzie to sprzedawane bokami zwykłego Kowalskiego nie będzie ruszało, ważne że będzie miał to czego szuka. Tak więc w pewnym stopniu niestety jest to zależne od tych akcyz, zakazów, nakazów, etc.

 3. Wróbelek

  Janusz! Lecz się na nogi, bo na głowę już za późno…

 4. Czytelnik

  Do dany. No rzeczywiście podwyżka cen papierosów to jest Twoim zdaniem usprawiedliwieniem do tego aby sprzedawać papierosy bez akcyzy? Żeby to ukrócić powinni od razu cofnąć zezwolenie na sprzedaż wyrobów tytoniowych i być może by się nauczyli hohsztaplerrzy.

 5. Byłam przy kontroli i nie było żadnej policji,to raz a po wtóre,to nie tyle paczek było zarekwirowanych ile się podaje….ciekawe skąd takie info….Poza tym niech jeszcze podniosą ceny papierosów,to na pewno nie będzie podziemia tytoniowego….

 6. Do tego trzeba użyć funkcjonarjuszy Służby Celno-Skarbowej ze Skierniewic. Funkcjonarjusze łowickiej policji to nie wiedzą? Jak ktoś puści większego bąka na Bolimowskiej, to Ci z Bratkowic wiedzą co jadł i z kim pił. Ale to funkcjonarjusz łowickiej policji powiedział mi że wszyscy tak robią. Pozostawiam bez komentarza. Funkcjonarjusze łowickiej policji prowadzą bezwzględną i darmową ochronę bandyckiego łowickiego ORMO.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.