– Takie wydarzenie jest potrzebne, bo przypomina o wartości małżeństwa, że tworzymy coś wyjątkowego – powiedziała nam Aleksandra Wnuk, która uczestniczyła w niedzielę 11 lutego wraz z mężem Wacławem w drugiej  „Randce Małżeńskiej” zorganizowanej przez parafię Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

W tegorocznej randce udział wzięło 41 par małżeńskich, mniej niż w roku minionym, gdy było ich 93. Wstępem do niej była msza święta w intencji małżeństw i rodzin, w czasie której  małżonkowie odnowili przyrzeczenie małżeńskie. Po mszy pary przeniosły się Łowickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego, które wspólnie ze znajdującym się po sąsiedzku II LO, włączyło się w organizację przedsięwzięcia. Tam na sali konferencyjnej wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu młodzieży z parafii.

Po poczęstunku, rozpoczęła się zabawa taneczna, którą otworzył polonez. Z werwą poprowadził go ks. Jacek Zieliński, organizator obu dotychczasowych randek.

W rozmowie z nami powiedział on, że jest zadowolony z frekwencji, mimo że jest ona niższa niż rok wcześniej, przyznał, że wpływ na to mogła być wprowadzona w tym roku opłata w wysokości 100 zł od pary, pieniądze te pokryły koszty zabawy z ciepłym poczęstunkiem, których w minionym roku nie było.

5 komentarzy

  1. Brakowalo tu 2 osob:Jacka Kawalca i ks Wronki w tancu z W.Gedkiem!

  2. Ministranci zajeci 😉

  3. Ale smutno, ksiądz bez pary 🙁

  4. Ladnie sie wszyscy bawili milo popatrzec na foty

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.