24 września w południe, parafianie z Trębek, w dniu parafialnego odpustu (święto patrona, św. Stanisława Kostki), uroczyście powitali nowego proboszcza ks. Dariusza Lichmana. Klucze do parafii i kościoła przekazał nowemu administratorowi dziekan dekanatu Żychlin ks. Wiesław Frelek.

Nowego proboszcza w Trębkach witali uczniowie miejscowej szkoły. Fot. Dorota Grąbczewska

Dekret o powołaniu ks. Dariusza Lichmana na administratora parafii w Trębkach, wydał 21 września biskup łowicki ks. Andrzej Dziuba. Ks. Dariusz Lichman na razie jest administratorem, bowiem zgodnie z kościelnymi przepisami taką funkcję otrzymuje ksiądz, który będzie zarządzać parafią po raz pierwszy. Dopiero po jakimś czasie jest oceniany przez zwierzchników. Jeśli ocena jest pozytywna, wtedy otrzymuje oficjalny tytuł proboszcza parafii.

Ks. Dariusz Lichman ma 44 lata. Ostatnio pracował w Sochaczewie, wcześniej trzy lata w parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Chwalą go kutnowscy parafianie, jak i młodzież, którą uczył religii.
Ks. Dariusz Lichman zastąpił dotychczasowego proboszcza ks. Piotra B., który w Trębkach był od trzech lat. 15 sierpnia podjął on próbę samobójczą skacząc z mostu Solidarności w Płocku. Miał jednak szczęście, przeżył. Wyłowili go żeglarze, którzy przepływali w pobliżu. Teraz ks. Piotr jest pod opieką lekarzy i przebywa na urlopie zdrowotnym. Od tamtego czasu msze święte w Trębkach odprawiali różni księża z dekanatu Żychlin. Parafia Trębki jest jedną z największych w dekanacie Żychlin. Ma prawie 2.900 mieszkańców, jest więc stosunkowo bogatą parafią.

Więcej na temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.