W Parku Błonie znajdują się dwie kamery miejskiego monitoringu wizyjnego, a dwa tygodnie temu uruchomiono czwartą kamerę, która obejmuje swoim zasięgiem znajdujący się w sąsiedztwie parking za ratuszem. Podgląd z nich ma dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Czujnik zamontowany jest na budynku Urzędu Gminy w Sannikach tuż obok kamery monitoringu
Kamera. fot. zastępcze.

W ostatnim wydaniu Nowego Łowiczanina piszemy o tym, że tylko w jeden weekend 6-8 kwietnia, w rejonie parku i parkingu za ratuszem policja nałożyła już aż 74 mandaty za wykroczenia przeciwko porządkowi. Wcześniej takich działań w tym rejonie nie było.

Szczególnie ważne jest to, że po wielu prośbach o działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców i kierowców poruszających się ulicą Starorzecze, monitoringiem objęty został parking za ratuszem – miejsce wieczornych spotkań zmotoryzowanej młodzieży z Łowicza i okolic.

Kamera została zainstalowana na ścianie szczytowej miejskiego budynku, skąd ma możliwość śledzenia wszystkiego co dzieje się na terenie parkingu. Przeniesiono ją z innej lokalizacji, gdzie nie była już tak potrzebna jak w przeszłości. Tym, jak i podłączeniem jej do sieci monitoringu zajęła się na zlecenie ratusza firma Kartel-Tech Import Export z Sierpca. Kosztowało to niespełna 5 tys. zł.

Jak pokazuje sytuacja z ostatniego weekendu, obserwacja z kamery jest bardzo skuteczna. A jakich czynów dopuszczali się ukarani mandatami – piszemy w najnowszym NŁ.

5 komentarzy

  1. Syf, kiła i mogiła za ratuszem była od lat. Może się teraz to ukróci. Tylko gdzieś ci ludzie się przeniosą. Pewnie na osiedla mieszkaniowe i tam będą dymić. Albo na parking przy Tesco czy Lidlu.

  2. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

    Cytuje:”Andrzej M
    13 kwietnia 2018 at 17:29 · Reply
    Ogląda, ogląda. Tydzień temu 74 mandaty” – tylko ze o ładnych parę lat za pózno. Tam nie tylko młodzież “odpoczywała” przecież i nie tylko wieczorami. Robili co chcieli tuż “za drzwiami” Ratusza. Totalna samowolka trwała i trwała.Podstawowe pytanie: co się musiało stać, że Policja d o p i e r o teraz zareagowała.?! Myślę, że mój post nie zostanie usunięty, a i wątek się zachowa.

  3. A beda bo tego nikt nie oglada I rzadko jest nagrywane. Hmm a po co zdjecie kamery I czyjnika antysmogowego?

  4. jeżeli będą w przypadku złych zachowań reagować tak jak na zduńskiej to ta kamera to strata pieniędzy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.