W sobotę 4 listopada o godz. 14. przy kapliczce znajdującej się przy Alejach Legionów Polskich w Julianowie a potem w szkole w Nieborowie odbędą się uroczystości patriotyczne. W poniedziałek 30 października odwiedziliśmy próbę Zespołu Śpiewaczego z Bednar, który uświetni je swoim występem.

Przypomnijmy, że uroczystości upamiętniają potyczkę żołnierzy 5 Pułku Piechoty Legionów Polskich z I Brygady Józefa Piłsudskiego z kozakami w 1914 roku, w której śmierć poniosło 4 polskich żołnierzy. Uroczystości wpisują się w obchody święta odzyskania przez Polskę Niepodległości – 11 listopada.

Po spotkaniu pod kapliczką uczestnicy przejadą do szkoły w Nieborowie, tam program przewiduje wykład historyka Zbigniewa Zagajewskiego oraz występy Zespołu Śpiewaczego z Bednar działającego przy Stowarzyszeniu Rozwoju Bednar i Okolic oraz Strażackiej Orkiestry Dętej z Bełchowa.

W czasie próby w świetlicy wiejskiej w Bednarach zespół śpiewaczy ćwiczył pieśni patriotyczne, które wykona 4 listopada. Prezes Stowarzyszenia Małgorzata Tybuś powiedziała nam, że zespół powstał w ubiegłym roku, z chęci wspólnego śpiewania różnorodnego repertuaru. Większość jego członków równolegle śpiewa w chórze parafialnym w Bednarach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.