Uczniowie oraz nauczyciele Pijarskich Szkół Królowej Pokoju poprzez patriotyczny przemarsz po ulicach centrum miasta przypominają dzisiaj, 9 listopada, mieszkańcom Łowicza, jak wielką wartością jest niepodległość Polski.

Przemarsz wyszedł z budynku szkoły, ozdobionego w biało-czerwone barwy i portrety wielkich historycznych postaci. Na jego czele jechała na koniu uczennica Aleksandra Włodarczyk. Za nią szli werbliści oraz pozostali uczniowie, wielu w historycznych kostiumach. Nieśli oni flagi, transparenty niepodległościowe i portrety zasłużonych postaci, śpiewając patriotyczne pieśni i piosenki.

Trasa wiodła z ul. Pijarskiej przez Aleje Sienkiewicza, ul. Kurkową, ul. Stanisławskiego, Nowy Rynek, ul. Zduńską i Stary Rynek. Na rynkach pochód zatrzymywał się, a uczniowie odczytywali przygotowane na tę okazję teksty. Wyznaczone osoby wręczały też przechodniom zaproszenia na szkolny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych, spektakl historyczny „pt. „Kręte drogi”, który zostanie zaprezentowany w budynku szkoły w niedzielę, 12 listopada, o godzinie 17.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.