I tym razem juniorzy młodsi B2 MUKS Pelikan-2001 pokazali, że potrafią grać. W sobotę, 8 kwietnia 2017 roku, podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego, kierowani gościnnie przez Roberta Wilka, pokonali u siebie RKS Mechanik Radomsko 5:1.

Po kwadransie gry biało-zieloni, po akcji z rzutu wolnego, stracili bramkę i aż do 25. minuty prowadzili goście. Gola wyrównującego zdobył Hubert Matyjas po celnym strzale z rzutu karnego. Mimo nie najlepszej gry w tej części spotkania Pelikan zdołał wyjść na prowadzenie jeszcze przed gwizdkiem sędziego kończącego pierwszą połowę. Przyczynił się do tego w 40. minucie Piotr Tkacz, zdobywając bramkę po rzucie wolnym.

W drugiej odsłonie łowiczanie prezentowali się na boisku już zdecydowanie lepiej i szybko powiększali swoja przewagę w postaci kolejnych bramek. W 43. minucie Olaf Andrzejewski podwyższył wynik strzałem sprzed pola karnego wykonanym lewą nogą, a już siedem minut później, po bardzo ładnej akcji Patryka Papugi, Patryk Kośmider uderzeniem z głowy w polu karnym doprowadził do wyniku 4:1. Zdobywcą ostatniej bramki w 65. minucie gry był Oskar Sadowski.

– Podziękowania dla Roberta Wilka, który mnie zastąpił. Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu zespołu, a spowodowane to było tym, że Radomsko było ustawione defensywnie i nie ułożył się mecz tak, jak oczekiwaliśmy. Dobrze, że chłopcy potrafili się podnieść po stracie bramki i zdołali ją wygrać. Druga część była już zdecydowanie pod naszą kontrolą – skomentował po spotkaniu trener Kutkowski.

3. kolejka II ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2:
MUKS Pelikan-2001 Łowicz – RKS Mechanik Radomsko 5:1 (2:1); br.: Hubert Matyjas (25 karny), Piotr Tkacz (40), Olaf Andrzejewski (43), Patryk Kośmider (51) i Oskar Sadowski (65) – (15).
Pelikan: Filip Szymajda (41 Hubert Duda) – Hubert Matyjas, Maciej Grotkowski, Piotr Tkacz – Patryk Papuga, Olaf Andrzejewski, Igor Tomaszewski (55 Krystian Białas), Oskar Sadowski – Hubert Kałużny (60 Michał Kunat), Dawid Piecka (50 Patryk Kośmider), Jakub Lis.

LKS Omega Kleszczów – KS Ceramika II Opoczno 1:0
MGUKS Pogoń Zduńska Wola – GKS II Bełchatów (n, godz. 11.00)
MKS Łodzianka Łódź – LKS Mierzyn (n, godz. 11.00)

1. LKS Omega Kleszczów (2) 3 9   8-3
2. LKS Mierzyn (1) 2 6   9-4
3. MUKS Pelikan Łowicz (4) 3 6 11-5
4. MKS Łodzianka Łódź (3) 2 6   5-1
5. RKS UKS Mechanik Radomsko (5) 3 3   3-8
6. KS Ceramika II Opoczno (6) 3 0   0-4