Walka z liderem rozgrywek I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 okazała się ponad możliwości Pelikana-2003 Łowicz. W niedzielę, 28 października 2018 roku, zespół trenera Dawida Ługowskiego, przegrał na wyjeździe z GKS Bełchatów SA 0:5 (0:2).

Bełchatów okazał się poza zasięgiem biało-zielonych, a strata punktów niestety pociągnęła za sobą konsekwencje, które mogą skutkować spadkiem z pierwszej ligi.

Ambicje i wola walki łowiczan nie wystarczyły, aby pokonać lidera rozgrywek. Już pierwsza połowa meczu pokazała, że rywal nie bez powodu znajduje się na czele tabeli. Biało-zieloni nie potrafili oprzeć się atakom Bełchatowa i do przerwy stracili dwie bramki. Niestety świadomość sytuacji i utrata kolejnej bramki tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, odebrały łowiczanom nadzieję na pozytywny wynik meczu, a co za tym idzie motywację do walki. Do końca spotkania Bełchatowianie jeszcze dwukrotnie umieścili piłkę w bramce Pelikana.

12. kolejka I liga wojewódzkiej juniorów młodszych B2:
GKS Bełchatów SA – MUKS Pelikan-2003 Łowicz 5:0 (2:0); br.: Kamil Mizera (14), Gustaw Stemplewski (23), Kacper Sionkowski (48), Mateusz Kaflowski (69) i Peter Sobera (72).
Pelikan-2003: Mikołaj Pietrzak (64 Kacper Olesiński) – Jonatan Politowicz, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Mateusz Kołaczyk – Kacper Ledzion, Jan Zagajewski (41 Kacper Kosmowski) – Marcel Wnuk, Paweł Graczyk, Krzysztof Kłos – Krystian Kruk.
Żółte kartki: Norbert Stefaniak – GKS oraz Paweł Graczyk (1) – obaj Pelikan.

GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra – LKS Ceramika Opoczno 0:4
KS Warta Sieradz – ŁKS Łódź 0:0
UKS SMS Łódź – AKS SMS Łódź 5:0