To już końcówka występów Pelikana-2005 Łowicz w skierniewickiej lidze okręgowej młodzików. W sobotę, 12 maja 2018 roku, podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego zagrali przedostatni mecz, zakończony zwycięstwem. Rywalem biało-zielonych był LUKS Juvenia Wysokienice, który został pokonany 6:0 (5:0).

Jak dotąd, w tych rozgrywkach, młodzicy łowickiego Pelikana zapisali na swoim koncie dziesięć zwycięstw i jeden remis. A po zwycięskim meczu z Juvenią wiadomo, że biało-zieloni zapewnili sobie wejście do I ligi wojewódzkiej orlików D1. Są w doskonałej formie i zasłużyli sobie zdecydowanie na awans.

Spotkanie z Juvenią obfitowało  w sytuacje bramkowe, z czego duża część została skutecznie wykorzystana. Do przerwy łowiczanie zdołali osiągnąć pięć bramek przewagi, dzięki czemu w drugiej odsłonie mogli sobie pozwolić na zmniejszenie tempa. Świetna gra w obronie nie pozwoliła rywalowi umieścić piłki w bramce Piotra Włodarczyka. W pierwszej połowie bramki dla drużyny Pelikana zdobyli: dwukrotnie Mateusz Skonieczny, Kacper Misiak, Krystian Wróbel i Jakub Oblicki, zaś po przerwie wynik podwyższył Igor Wróblewski.

– To był bardzo dobry mecz w wykonaniu całego zespołu. Szkoda trochę niewykorzystanych sytuacji, bo wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale cieszy, że kolejny raz zagraliśmy na “zero” z tyłu. Jednak najważniejszą wiadomością po tym meczu jest to, że tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie awans do pierwszej ligi wojewódzkiej. Za dwa tygodnie gramy jeszcze mecz z Mazovią i oczywiście tam też postaramy się zagrać jak najlepiej, zdobyć kolejne trzy punkty i skończyć ligę, jako niepokonana drużyna – ocenił po meczu trener Rychlewski.

12. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1:
MUKS Pelikan-2005 Łowicz – LUKS Juvenia Wysokienice 6:0 (4:0); br.: Mateusz Skonieczny 2 (4 i 11), Kacper Misiak (13), Krystian Wróbel (17), Jakub Oblicki (27) i Igor Wróblewski (44).
Pelikan-05: Piotr Włodarczyk – Mateusz Sierota, Jakub Milczarek, Kornel Woliński – Filip Deka, Alan Palos, Mateusz Skonieczny, Kacper Misiak – Igor Woliński. Na zmiany wchodzili: Patryk Stępniak – Mikołaj Modzelewski, Igor Wróblewski, Jan Siurek, Jakub Oblicki i Krystian Wróbel.

LZS Vagat Domaniewice LKS Pogoń Bełchów 0:8
MLKS Widok Skierniewice – SKS Astra Zduny (s, godz. 17.00)
Pauza: RKS Mazovia Rawa Mazowiecka.

1. MUKS Pelikan-2005 Łowicz (1) 11 31 81-4
2. MLKS Widok Skierniewice (2) 10 25 69-8
3. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (3) 10 19 38-22
4. LUKS Juvenia Wysokienice (4) 10 12 11-22
5. LUKS Pogoń Bełchów (5) 10   9 25-44