Wysokim zwycięstwem zakończyli mecz 6. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej orlików E1 podopieczni trenera Dawida Suta. W niedzielę, 7 października 2018 roku, Pelikan-2008 Łowicz pokonał u siebie LKS Pogoń Bełchów 14:3.

Efekty pracy na treningach i doświadczenie zdobywane na boisku podczas kolejnych spotkań przynoszą widoczne efekty. Biało-zieloni bardzo dobrze zaprezentowali się w spotkaniu z Bełchatowem, co udokumentowali liczbą zdobytych goli. Od początku rozpoczęli ambitnie, wygrywając pierwszą kwartę 5:1.

Druga miała bardziej wyrównany przebieg i zakończyła się  remisem 1:1, ale już po przerwie przeprowadzane akcje przyniosły sześć kolejnych, bez straty żadnej bramki. W ostatniej odsłonie łowiczanie nieco przystopowali kończąc ją wynikiem 2:1. Nie tylko osiągnięty rezultat, ale również sama gra świadczy o potencjale drużyny, która obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek ligowych.

– Nasz zespół składał się z 12 zawodników trenujących w grupie B i dwóch którzy trenują w grupie A. Bardzo fajnie to wszystko wyglądało. Widać było pomysł na grę, zaangażowanie i kilkanaście dobrych akcji. Miło się to wszystko oglądało. Zawodnicy z każdym meczem nabierają większej pewności siebie i widać tego efekty. Wygraliśmy bardzo pewnie, ale sama gra napawała optymizmem – ocenił trener Sut.

6. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej orlików E1:
MUKS Pelikan-2008 Łowicz – LKS Pogoń Bełchów 14:3 (5:1, 1:1, 6:0, 2:1); br.: Filip Sikora 2 (3 i 6), Jakub Markus 2 (10 i 25) Artur Boryna 3 (11, 31 i 51), Wiktor Kazimierski (13), Fabian Skowroński 3 (34, 36 i 46), Kuba Koniutis (38) i Jakub Bryk 2 (40 i 41) – 3 (9, 18 i 47).
Pelikan-2008: Jakub Wiesiołek – Tymoteusz Wawrzyński, Fabian Skowroński – Wojciech Bogus, Bartłomiej Skóra, Jakub Bryk – Kuba Koniutis. Na zmiany wchodzili: Michalina Żakowska, Piotr Sobieski, Jakub Markus, Artur Boryna i Wiktor Kazimierski.

GLKS Laktoza Łyszkowice – GLKS Sierakowianka Sierakowice 9:3
Pauza: LKS Orzeł Nieborów.

1. GLKS Laktoza Łyszkowice (1) 5 12 42-26
2. MUKS Pelikan-2008 Łowicz (2) 5 10 52-32
3. LKS Pogoń Bełchów (3) 5   7 37-42
4. LKS Orzeł Nieborów (4) 4   3 23-39
5. GLKS Sierakowianka Sierakowice (5) 5   3 14-29