Dużo bramek padło podczas meczu 16. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej pomiędzy Jutrzenką Drzewce a Pelikanem II Łowicz. Zwycięsko z niego wyszli podopieczni trenera Piotra Gawlika, w zastępstwie którego opiekę sprawował Mariusz Jędrzejewski, pokonując gospodarzy 5:4.

Biało-zieloni bardzo dobrze weszli w mecz, przejmując całkowite prowadzenie w grze przez większą część spotkania. W pierwszej połowie udało się łowiczanom trzykrotnie skutecznie zaatakować bramkę rywali, a na prowadzenie wyszli już w 3. minucie po strzale Kamila Szuflińskiego. Kolejną bramkę na konto Pelikana zapisał Patryk Sekuła w 26. minucie, a nieco ponad pięć minut później trzecim golem przypieczętował tę część gry Kacper Rześny.

Swoją szansę wykorzystał również po przerwie Dorian Nasalski, ale nieoczekiwanie od 66. minuty to gospodarze przejęli inicjatywę w grze i z minuty na minutę robiło się coraz niebezpieczniej pod bramką Patryka Orła. Biało-zieloni zapomnieli o koncentracji w grze do końca, co skutecznie wykorzystywali gracze Jutrzenki zdobywając trzy gole pod rząd. W doliczonym już czasie gry piłkę do bramki gospodarzy skierował Krzysztof Skowroński, ale chwilę później rywale odpowiedzieli podobnym strzałem doprowadzając do wyniku 4:5.

– Po bardzo dobrych pierwszych 65 minutach wynik spotkania za mocno rozluźnił zawodników rezerw, przez co wkradła się nonszalancja oraz brak konsekwencji, co spowodowało stratę aż czterech bramek. Na szczęście liczą się trzy punkty wywiezione z ciężkiego boiska w Drzewcach – skomentował po spotkaniu trener Gawlik.

– Przegraliśmy w sposób kompromitujący tak to trzeba nazwać. Samobój, czerwona kartka, niestrzelony rzut karny to nasz obraz w tym meczu. Rywale walczyli i zasłużenie wygrali – ocenił trener Dawid Sut.

16. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej:
KS Jutrzenka Drzewce – KS Pelikan II Łowicz 4:5 (0:3); br.: Andrzej Perski 2 (66 i 90+2), Tomasz Paweczak (78) i Radosław Krocz (85) – Kamil Szufliński (3), Patryk Sekuła (26), Kacper Rześny (32), Dorian Nasalski (62) i Krzysztof Skowroński (90+1).
Pelikan II: Patryk Orzeł – Damian Janik (58 Szymon Panek), Dorian Nasalski, Eryk Padzik, Patryk Sekuła – Przemysław Bella, Patryk Nasalski, Tymon Hartman (71 Mateusz Krysiak), Kacper Rześny – Krzysztof Skowroński, Kamil Szufliński (80 Mariusz Jędrzejewski).

SKF Zryw Wygoda – LKS Vagat Domaniewice 0:2 (0:2); br.: Jakub Imiołek (17) i Paweł Dróżdż (22 samobójcza).
Zryw: Mariusz Grzegory – Błażej Miazek, Dawid Wróbel, Wojciech Rokicki, Paweł Dróżdż (80 Mateusz Miazek) – Sebastian Sobieszek (46 Jarosław Kosiewicz), Radosław Domińczak, Sebastian Sumiński (15 Bartłomiej Miazek), Paweł Wojda, Mikołaj Ulasiewicz (66 Oskar Lenarczyk) – Mariusz Trakul (80 Szymon Płacheta).

LUKS Juvenia Wysokienice – LKS Orzeł Nieborów 0:8 (0:5); br.: Paweł Kutkowski (2), Jakub Zagawa (6), Maciej Kosiorek 2 (12, 35 i 42), Łukasz Wierzbicki (20), Michał Świdrowski (55) i Michał Rozkwitalski 2 (70 i 87).
Orzeł: Rafał Gospoś – Patryk Woźniak, Bartłomiej Tkacz, Michał Plichta, Mateusz Bartosiewicz – Mateusz Pabjanek, Jakub Zagawa, Paweł Kutkowski, Michał Świdrowski, Maciej Kosiorek (60 Michał Rozkwitalski) – Łukasz Wierzbicki.

MLKS Widok Skierniewice – SKS Astra Zduny 5:1 (2:0); br.: Wojciech Borowiec 3 (6, 24 i 41), Damian Sztocki (53) i Eryk Staszewski (60) – Mykola Dremliuk (67).
GLKS Tobartus Wołucza – LKS Pogoń Bełchów 5:1 (1:0); br.: Rafał Bednarek (26), Patryk Winiarski (50), Paweł Wyciszkiewicz 2 (54 i 82) i Bartłomiej Cechniak (87) – Adam Salamon (88).
LZS Macovia Maków – LKS Orlęta Cielądz 2:4
Pauza: GKS Olimpia Chąśno.

1. GKS Olimpia Chąśno (1) 14 36 46-11
2. LKS Orzeł Nieborów (2) 14 34 46-23
3. KS Pelikan II Łowicz (3) 15 33 43-16
4. GLKS Tobartus Wołucza (4) 15 25 37-24
5. LUKS Juvenia Wysokienice (5) 15 21 34-32
6. MLKS Widok Skierniewice (9) 15 19 27-35