Nie udany był występ Pelikana Łowicz w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, który odbył się w środę, 26 kwietnia 2017 roku, na wyjeździe. Podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego przegrali z Wartą Sieradz 0:3 i pogrzebali tym samym swój udział w kolejnych rozgrywkach.

Celem biało-zielonych było zwycięstwo, ale niestety nie udało się. Już pierwsza połowa odsłoniła braki niektórych zawodników i przełożyło się to na wynik. Na przerwę łowiczanie schodzili przegrywając 0:1, co dawało jeszcze szansę na odwrócenie losów tego spotkania. Niestety druga odsłona w wykonaniu Pelikana była jeszcze słabsza.

Już w 3. minucie gospodarze strzelili drugiego gola i mogli spokojniej przeprowadzać akcje, mając dwubramkowe prowadzenie. W biało-zielonych motywacja mocno opadła. Dopełnieniem porażki łowiczan był trzeci gol zdobyty przez Wartę, w 83. minucie gry.

– Wszyscy zawodnicy z pierwszego składu zespołu dostali szansę zagrania w tym spotkaniu. Nie wszyscy jednak potwierdzili swoją dyspozycję, niektórzy zawiedli, nie wykorzystali swojej szansy. Teraz przygotowujemy się do ligi – powiedział po meczu trener Wesołowski.

1/4 runda Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim:
KS Warta SieradzKS Pelikan Łowicz 3:0 (1:0); br.: Wiktor Płaneta (33), Kamil Pluta (47) i Maciej Łabędzki (83).
Pelikan: Patryk Orzeł – Eryk Padzik (80 Tomasz Bogołębski), Grzegorz Wawrzyński (46 Bartosz Broniarek), Daniel Bończak, Michał Adamczyk – Przemysław Bella (71 Wojciech Wojcieszyński), Krystian Mycka, Arkadiusz Mroczkowski, Kamil Kuczak (60 Fabian Woźniak) – Jurii Głuszko, Arkadiusz Ciach.

LKS Kwiatkowice – RTS Widzew Łódź 0:6 (0:1); br.: Piotr Okuniewicz 2 (17 karny i 59), Yūdai Ogawa (69), Marcin Krzywicki 2 (75 i 83) i Sebastian Olczak (86).
ZKS Włókniarz Zelów – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 3:1 (1:0); br.: Adrian Krajda (14), Norbert Dregier (56) i Błażej Kaliski (60) – Paweł Magdoń (74).
MKS Unia Skierniewice – GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 2:0 (2:0); br.: Damian Kozieł (3) i Kamil Sabiłło (31).