Kolejną porażkę ponieśli łowiczanie w tym sezonie. Pelikan Łowicz uległ w sobotę, 9 września 2017 roku, na wyjeździe ŁKS 1926 Łomża 3:2 (1:1).

Nadzieje kibiców na trzy punkty w meczu 7. kolejki III ligi okazały się złudne, choć początek spotkania wyglądał obiecująco. Podopieczni trenera Marcina Płuski szybko ruszyli do ataku i już w 7. minucie, po strzale w wykonaniu Roberta Kowalczyka, wyszli na prowadzenie. Długo trwało zanim gospodarzom udało się doprowadzić do remisu. Wyrównująca bramka padła w końcówce pierwszej połowy, w 42. minucie gry.

Po zmianie stron sytuacja się powtórzyła. Już dwie minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę okazję wykorzystał Michał Wrzesiński, który celnym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Na skuteczną odpowiedź Łomży trzeba było poczekać prawie dwadzieścia minut, ale udało im się ponownie zremisować. Wyrównana walka trwała aż do 80. minuty, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Okazał się on być na wagę trzech punktów. Biało-zieloni nie zdołali już przeprowadzić skutecznego ataku i wyjechali z Łomży bez punktów.

– Można powiedzieć, że przegraliśmy wygrany mecz, bo dwa razy prowadziliśmy i za każdym razem, jak prowadziliśmy mieliśmy okazję do podwyższenia naszego prowadzenia.Niestety nie strzeliliśmy tych bramek, co powinniśmy zdobyć. Widać, że mamy problemy z obroną ze stałych fragmentów gry, po raz kolejny, bo dostajemy trzy bramki po stałych fragmentach. Musimy nad tym bardzo mocno pracować, bo za każdym razem, gdy przeciwnik ma stały fragment, my mamy duży problem. Nie może być takich sytuacji, jak w dniu dzisiejszym, że zdobywamy dwie bramki, mamy okazję ten mecz wygrać i go przegrywamy. Ogólnie jesteśmy bardzo źli, że tak to się skończyło. Trzecia bramka dla Łomży padła po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym. Moim zdaniem tego karnego nie było i sędzia nie miał prawa go podyktować. Ale nie możemy się zasłaniać tym karnym, bo gdybyśmy wykorzystali wcześniejsze sytuacje, to wynik na pewno byłby inny – podsumował po meczu trener Płuska.

7. kolejka III ligi – grupa I:
ŁKS 1926 Łomża – KS Pelikan Łowicz 3:2 (1:1); br.: Paweł Wasiulewski 2 (42 i 65) i Rafał Maćkowski (80 karny) – Robert Kowalczyk (7) i Michał Wrzesiński (47).
ŁKS: Paweł Lipiec – Marek Kaliszewski, Paweł Wasiulewski, Reinaldo Melao, Michał Misiak (67 Daniel Kacprzyk) – Rafał Maćkowski (90 Mateusz Mocarski), Albert Rydzewski, Michał Kaput, Damian Gałązka, Marcin Świderski (56 Michał Tarnowski) – Michał Sadowski (85 Rafał Grabowski).
Pelikan: Daniel Malina – Mateusz Jagiełło, Grzegorz Wawrzyński, Mateusz Kasprzyk, Michał Adamczyk (80 Daniel Ciechański) – Taras Jaworśkyj, Jakub Bistuła (70 Tomasz Dąbrowski) – Rafał Parobczyk, Bartosz Bujalski (75 Kamil Kuczak), Michał Wrzesiński (85 Sebastian Kaczyński) – Robert Kowalczyk.
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa). Żółta kartka: Rafał Parobczyk (2 i 3) – Pelikan. Czerwona kartka: Rafał Parobczyk (86), druga żółta.

MKS Ełk – CWKS Legia II Warszawa 2:1 (0:1); br.: Mateusz Skonieczka (58) i Hubert Molski (65) – Tomasz Wełnicki (24).
RTS Widzew Łódź ZKS Olimpia Zambrów 1:0 (0:0); br.: Kacper Falon (90+1).
KS Warta Sieradz – MKS Kaczkan Huragan Morąg 0:2 (0:0); br.: João Criciúma (47) i Paweł Galik (71).
KS Polonia WarszawaTS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 0:0
OKS Sokół Ostróda BKS Tur Bielsk Podlaski 6:1 (3:0); br.: Patryk Rosoliński (17), Adrian Pluta (19), Arkadiusz Gajewski 2 (32 i 55) i Kamil Zalewski 2 (70 i 80) – Dawid Ostaszewski (51).
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Ursus Warszawa 1:3 (1:2); br.: Karol Drwęcki (11) – Patryk Kamiński (8), Mateusz Muszyński (45) i Maciej Prusinowski (60).
MLKS Victoria Sulejówek KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:0 (2:0); br.: Daniel Smuga 2 (4 i 52), Wiktor Lach (18) i Wojciech Wocial (73).
RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – Rolimpex GKS LZS Wikielec 2:0 (2:0); br.: Arkadiusz Koprucki (6 samobójcza) i Kamil Szymczak (37).

1. RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (1) 7 19 16-6
2. RTS Widzew Łódź (2) 7 18 15-3
3. TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (3) 7 16 11-5
4. KS Ursus Warszawa (6) 7 14   9-7
5. MKS Kaczkan Huragan Morąg (9) 7 13 12-7
6. KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubuskie (4) 7 13 11-10
7. MLKS Victoria Sulejówek (11) 7 12 13-13
8. ZKS Olimpia Zambrów (5) 7 12   9-9