Wakacje rozpoczęły się niedawno, a niektórzy sportowcy z UKS Błyskawica Domaniewice zakończyli już obozy przygotowawcze do nowego sezonu. Panczeniści Zbigniew Bródka i Artur Janicki, włączony do kadry głównej łyżwiarzy szybkich, trenowali na zgrupowaniu w Pirenejach Wschodnich, we francuskiej miejscowości Font Romeu, zaś w Zakopanem do dalszej części sezonu przygotowywali się Sebastian Janicki z Dawidem Sztampke wraz z grupą miotaczy.

Fot.: Artur Janicki

Wysokogórski obóz w ośrodku CNEA/CREPS Font-Romeu był miejscem przygotowań do startu w Igrzyskach Olimpijskich w koreańskim Pjongczangu. W trakcie obozu zawodnicy odbywali szereg treningów na wysokościach blisko 2000 m.n.p.m. dużo jeżdżąc na rowerach i rolkach, co jest bardzo przydatne w treningu łyżwiarzy szybkich.

Obóz w stolicy polskich Tatr odbywał się pod okiem szkoleniowca Mieczysława Szymajdy, który również realizował założenia treningu wysokogórskiego. Było także sporo czasu na liczne piesze wędrówki i aktywny wypoczynek.

– To, że Artur pojechał na ten obóz nie oznacza, że pojedzie na Olimpiadę. Uważam, że będzie mu ten cel osiągnąć niesłychanie trudno. Jest jeszcze bardzo młodym zawodnikiem. Jeśli jednak  dobrze będzie przechodził wszystkie sprawdziany to ma duże szanse aby razem ze Zbyszkiem jeździć w Pucharze Świata. To też byłby dla nas wszystkich duży sukces – ocenił trener Szymajda.

 

Fot.: Jan Gabryelczyk
Fot.: Jan Gabryelczyk
Fot.: Jan Gabryelczyk
Fot.: Jan Gabryelczyk
Fot.: Jan Gabryelczyk

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.