Mimo początkowych trudności Księżak-2001 Łowicz zakończył zaległy mecz 1. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów sukcesem. We wtorek, 28 listopada 2017 roku, podopieczni trenera Piotra Rutkowskiego pokonali na wyjeździe SKS Start Łódź 74:59, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

O końcowy wynik spotkania były poważne i uzasadnione. Po pierwszej wygranej kwarcie 19:13, łowiczanie w drugiej niestety nie wypadli najlepiej, przegrywając ją 10:22, co łącznie dawało sześciopunktową przewagę gospodarzom po pierwszej części meczu.

Po przerwie sytuacja jednak została opanowana i powoli koszykarze Księżaka odrabiali straty. Rewelacyjnie zaprezentowali się w ostatniej kwarcie meczu przejmując całkowitą kontrolę nad grą, świetnie zbierając piłki, szybko przeprowadzając atak, doskonale radząc sobie w obronie. Jakość przełożyła się na wynik, który z pewnością był zaskoczeniem dla łodzian.

W ostatniej kwarcie łowiczanie uzyskali przewagę dziewiętnastu punktów przewagi nad Startem. Księżak wytrzymał napięcie w pierwszej połowie, nie poddał się, a walka do końca opłaciła się i przyniosła zasłużone zwycięstwo.

Najwięcej punktów zdobyli: Bartosz Dylik 29 (3×3), Kacper Dudek 20 (1×3) i Szymon Gładki (15).

– Początku może nie mieli najlepszego, ale całe szczęście, dobrze zagrali czwartą kwartę, którą wysoko wygrali. Świetnie się spisali i w obronie i ataku, super. Wytrzymali to psychicznie. Mecz był na styku. Był moment, że goście też prowadzili i to prawie dziesięcioma punktami, ale udało nam się to odrobić, a nawet wyjść wysoko na prowadzenie. Muszę pochwalić wszystkich za to, że bardzo chcieli wygrać i walczyli do końca. W końcu po tych dobrych meczach, ale przegranych, udało im się wygrać – podsumował trener Rutkowski.

Zaległy mecz 1. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów U-18:
SKS Start Łódź – UMKS Księżak-2001 Łowicz 59:74 (13:19, 22:10, 19:21, 5:24)
Księżak: Bartosz Dylik 29 (3×3), Kacper Dudek 20 (1×3), Mateusz Gładki 2, Adrian Kotlarski 2 i Julian Potocki oraz Szymon Gładki 15, Andrzej Górniak 6 i Wojciech Kucharek.
Najlepiej dla Startu: Alan Papis-Brzęczek 23 (4×3) i Michał Zalewski 14 (2×3).