Pierwszy sparing podopieczni trenera Piotra Gawlika zakończyli na pozycji przegranych. W sobotę, 15 lipca 2017 roku, Pelikan II Łowicz został pokonany przez MKS Górnika 1956 Łęczyca 1:3 (1:1).

Mecz rozgrywany był przy dobrych warunkach pogodowych na boisku Olimpii Niedźwiada. Wprawdzie to rywale dobrze rozpoczęli spotkanie wychodząc jako pierwsi na prowadzenie, ale jeszcze przed końcem pierwszej połowy biało-zieloni doprowadzili do remisu. Bramkę zdobył w 42. minucie gry Michał Świdrowski.

Gra łowiczan do przerwy nie wyglądała najgorzej, zdecydowanie częściej byli przy piłce i częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Górnika. Niestety liczy się skuteczność, a to goście byli w tym lepsi, o czym świadczyła druga odsłona meczu.

Po przerwie Pelikan stracił dwie kolejne bramki, nie wykorzystując żadnej swojej szansy na podwyższenie wyniku. I chociaż wynik nie odzwierciedlał przebiegu spotkania, zwycięstwo odnieśli rywale.

– Mimo, że przegrali był to bardzo pożyteczny sparing. Spotkanie dało obraz zespołu i zawodników, jak wyglądają personalnie. Nic złego się nie stało – ocenił po meczu trener Gawlik.

Mecz towarzyski:
KS Pelikan II Łowicz – MKS Górnik 1956 Łęczyca 1:3 (1:1); br.: Michał Świdrowski (42) – Dawid Sarafiński (25) i Mateusz Fogiel 2 (51 i 66).
Pelikan II: Patryk Orzeł (46 Robert Nowogórski) – Piotr Tkacz (30 Adam Pytkowski, 60 Damian Janik), Damian Górowski (46 Przemysław Wilk), Piotr Gawlik (46 Filip Golędzinowski), Szymon Panek (46 Patryk Sekuła) – Patryk Nasalski (46 Dorian Nasalski), Roman Perizhok (46 Bartłomiej Tkacz), Wiktor Wieczorek (30 Przemysław Kochanek, 60 Tymon Hartman), Kacper Rześny (46 Anton Hartman) – Mateusz Krysiak (46 Maciej Balik), Michał Świdrowski (46 Kacper Jaros).