Zadowoleni wrócili zawodnicy MUKS Pelikana-2000 Łowicz po meczu rozegranym w niedzielę, 23 kwietnia 2017 roku, w ramach 4. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych. Podopieczni trenera Artura Balika, pod nieobecność którego opiekę nad drużyną sprawował szkoleniowiec Bernard Wudkiewicz, pokonali Mechanik Radomsko 3:2.

Nie było łatwo biało-zielonym w starciu z gospodarzami. Mimo, że Mechanik obecnie znajduje się w końcówce tabeli, na początku spotkania stworzył takie warunki gry, które szybko przyniosły dwubramkową przewagę.

Dopiero po przerwie łowiczanom udało się zapanować nad rywalem i odrobić straty. W 49. minucie bramkę kontaktową zdobył Jan Haczykowski, co dało motywację drużynie do dalszych starań o gole. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 55. minucie skuteczny strzał, z którym nie poradził sobie golkiper Mechanika, oddał Mateusz Sekuła. Zwycięską bramkę zdobył w 64. minucie Kacper Wiechno, który do 25. metra poprowadził piłkę i  w sytuacji sam na sam z bramkarzem skutecznie umieścił piłkę w siatce, dzięki czemu Pelikan wracał do domu z dorobkiem kolejnych punktów, tym razem trzech.

– W pierwszej połowie spotkania niby posiadaliśmy piłkę, niby prowadziliśmy grę, ale wyglądało to bezowocnie i po naszych prostych błędach szybko straciliśmy bramki. W drugiej połowie przeszliśmy do gry dwoma napastnikami, zaczęliśmy grać agresywnie na całym boisku i z tego powstawały sytuacje bramkowe – powiedział po meczu trener Wudkiewicz.

4. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1:
RKS UKS Mechanik Radomsko – MUKS Pelikan-2000 Łowicz 2:3 (2:0); br.: Jakub Iskrzyński 2 (3 i 8) – Jan Haczykowski (49), Mateusz Sekuła (55) i Kacper Wiechno (64).
Pelikan:  Aleksander Krajewski – Michał Wawrzyńczak, Tomasz Wudkiewicz, Eryk Woliński, Kamil Bogusz – Wojciech Guzek, Mikołaj  Zimowski, Kuba Sokół, Mateusz Sekuła, Adrian Rosa (41 Jan Haczykowski) – Kacper Wiechno

AKS SMS Łódź – GKS Bełchatów 0:0
Sport-Perfect Łódź – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 2:0
KS Ceramika Opoczno ŁKS Łódź 0:1

1. GKS Bełchatów (1) 4 10 9-2
    Sport-Perfect Łódź (2) 4 10 9-2
3. AKS SMS Łódź (4) 4   5 9-4
4. KS Ceramika Opoczno (3) 4   5 4-3