Do godziny 16 dzisiaj (16 sierpnia) ma potrwać pikieta przed budynkiem Sądu Rejonowego w Łowiczu. Uczestniczą w niej osoby, które czują się pokrzywdzone wyrokami tegoż sądu, jak też działaniem miejscowej prokuratury i funkcjonariuszy policji. 

Pikieta została przygotowana przez – będący w trakcie rejestracji – Społeczny Komitet Obrony Praw i Wolności Obywatelskich „VERITAS”, przy wsparciu środowiska łowickiego koła partii „Wolni i Solidarni” oraz Klubu Gazety Polskiej. 

Bierze w niej udział kilkanaście osób, które przyszły przed sąd z transparentami i chcą zainteresować swoimi problemami wszystkich, którzy będą chcieli ich wysłuchać lub pomóc. Atmosfera pikiety jest spokojna, manifestujący nie zakłócają pracy sądu. 

Najpoważniejszy zarzut, powtarzany przez niemal wszystkich demonstrujących, dotyczy tego, iż prokuratura wszczyna postępowania, zaś sąd wydaje wyroki na podstawie pomówień, bez dowodów. Niektórzy mówili, że na tej podstawie odsiedzieli niesłusznie wyroki w więzieniu. Część osób sądzi, że w ich sprawach – zwykle o charakterze rodzinnym – odwrócone zostały role agresora i pokrzywdzonego, czyniąc z nich prześladowców, podczas gdy są ofiarami. 

Wytykają też, że miejscowy sąd funkcjonuje podobnie jak prywatna firma, działając w zaprzyjaźnieniu z prokuraturą. 

Więcej o tym, co protestujący mają do zarzucenia sądowi – jutro, 17 sierpnia, w Nowym Łowiczaninie. 

16 komentarzy

 1. PiS , PO i wszystkie inne partie to tylko prywatne firmy handlowe żydowskiego okupanta, które udają przed Polakami troskę o Polskę, a w rzeczywistości reprezentują głównie interesy żydów z Izraela, USA, z Niemiec. Odbierają Polakom prawa ludzkie, prawo do stanowienia o własnym losie i losie Ojczyzny ! Dokonują stopniowego, podstępnego ludobójstwa na Narodzie Polskim celem wyeliminowania Polaków i zastąpienia ich żydami z całego świata, pod szyldem pomocy rzekomym uchodźcom, czy pod szyldem nienależnych, bezprawnych odszkodowań.

  POLSKI RUCH OPORU

 2. Z łowicka mafią współdziała tez łowicki kościół, którego przedstawiciel podpisał list żelazny w dla burmistrza K.kalińskiego i dyr. ZGM J.Mika winnych próby dokonania zamachu na zdrowie i życie mieszkańców Łowicza, poprzez zamiar wprowadzenia wielce toksycznych, rakotwórczych podzielników ciepła, które nie są do mierzenia zuzycia ciepła c.o. !

 3. Niestety, nie mamy pewności czy mój komentarz się ukarze na tym forum, ponieważ chcemy napisać bardzo krytyczne słowa pod adresem najpierw NŁ a następnie zogranizowanej grupy przestępczej zainstalowanej w łowickim ratuszu, gmachu sądu i prokuratury, policji oraz starostwie i urzędzie gminy a także powiązanych z nimi lokalnymi mediami, w tym niesławny NŁ, który ma na swym koncie wiele zniesławień i pomówień, stał się medialną tubą łowickiej mafii. Nie wierzymy w taką przemianę kumotra biedy !!!

 4. Brawo. Nareszcie nastały czasy kiedy ludzie mogą wyjść na ulice i jawnie wyrazić swoje niezadowolenie. Pięknie ,że nazwiska tych niegodnych sędziów mogą ludzie przeczytać w tak czcigodnym tygodniku. Wasza gazeta jest bardzo wiarygodna , nic nie ukrywacie. Widocznie dziennikarze są po studiach i znają się na rzeczy.

 5. Precz z Magdaleną Piwowarczyk!!! – Dymisja natychmiastowa !!! Bo jak nie to ja też przyjdę i zrobię porządek – pozdrawiam i trzymajcie się.

 6. GAL ANONIM

  Brawo Stowarzyszenie Veritas popieramy waszą inicjatywę społecznej walki z bandytami w sądzie w Łowiczu !!! Wkrótce będziemy ich wszystkich rozliczać !!! – jesteśmy z wami Brawo !!!

 7. taka mała

  Ogłaszajcie wcześniej takie akcje-z mężem też byśmy się zjawili,ale nie wiedzieliśmy.Czekamy na następną pikietę-będziemy

 8. Pokrzywdzony

  W ciągu ostatniego miesiąca sporo mówiło się w mediach ogólnopolskich o protestach ludzi pokrzywdzonych przez sąd oraz prokuraturę w Łowiczu i do naszego Stowarzyszenia” VERITAS ” zgłasza się coraz więcej osób pokrzywdzonych przez WYMIAR NIESPRAWIEDLIWOŚCI…i to tylko utwierdza nas w przekonaniu,że problem jest społecznie bardzo ważny…Partia ” WOLNI i SOLIDARNI” oraz kluby ” GAZETY POLSKIEJ” zrzeszają ludzi prawych, uczciwych oraz wyznających pewien system wartości, który powoduje,że będą wspierać takie inicjatywy…

 9. Pokrzywdzony

  Frekwencja może nie była zbyt duża z uwagi na okres wakacyjny oraz fakt,że większość osób w czasie trwania pikiety( 10-16) przebywała w pracy…muszę przyznać,że kiedy po godz. 15-ej stanąłem ze swoim plakatem 17 WALKI Z BEZPRAWIEM W ŁOWICZU bliżej skrzyżowania spotykałem się z bardzo dużym i pozytywnym zainteresowaniem ze strony kierowców… i chociażby dlatego warto organizować takie zgromadzenia aby uświadomić lokalną społeczność,że problem ludzi skrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości istnieje…

 10. Pokrzywdzony

  Skala BEZPRAWIA w Polsce jest porażająca oraz przerażająca!!! Oficjalne statystyki mówią,że w 2016 r. wpłynęło do Ministerstwa Sprawiedliwości 44 000 skarg na działanie sądów…Przykład naszej pikiety potwierdza,że Łowiczu wiele przypadków sądowo-prokuratorskiego bezprawia…kiedy chodziłem ze swoim plakatem po targowicy miejskiej wiele osób mówiło o krzywdach jakich doznali ze strony WYMIARU NIESPRAWIEDLIWOŚCI w Łowiczu,ale boją się lub wstydzą o tym mówić publicznie…Chwała mediom lokalnym,że coraz częściej poruszają te tematy, które przez wiele lat były tematem TABU…

 11. Powiat ma 80 tys. mieszkańców, na pikietę przyszło kilkanaście osób – takie poparcie będą mieli wolni i solidarni???

 12. No cóż – suweren w postaci czystej, wręcz laboratoryjnej

 13. Ależ proszę zauważyć że Klub GP i partia WIS to dokładnie te same osoby

 14. W prawie i sprawiedliwości……

 15. Tak dalej być nie może, gdzie ta sprawiedliwość.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.