Po raz drugi 19 maja Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Żychlinie zorganizował Piknik z Kulturą. Na imprezę przyjechały delegacje z ościennych placówek oraz dzieci z żychlińskich placówek oświatowych. Było dużo muzyki, zabawy, zaś zwieńczeniem imprezy były murale wykonywane przez poszczególne drużyny. Tematem były dwa jubileusze 620-lecia nadania praw miejskich Żychlinowi oraz 150-lecie powiatu kutnowskiego.

Piknik z Kulturą w MOS w Żychlinie. fot. Dorota Grąbczewska

Gośćmi byli wychowankowie MOS w Kiernozi, MOS z Rawy Mazowieckiej, MOW z Łodzi, TPD Łęczyca, POW Franciszków, POW Tęcza z Kutna, Gimnazjum z Bedlna, SP 1, SP2, Przedszkole Miejskie nr 1 i ZS z Żychlina oraz ZS z Gołębiewka.

Impreza odbywała się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Kuratoriom Oświaty, starosty kutnowskiego Krzysztofa Debicha i burmistrza Grzegorza Ambroziaka.
Piknik z Kulturą odbywał się pod hasłem “Historia stret art na Dobrzelińskiej”.

Piękna pogoda sprzyjała zabawie na powietrzu. Przenośną scenę ustawiono przed placówką. Zadbano o scenografię. Tłem sceny był żychliński zamek namalowany przez Oliwię Nieszczerzewicz i Martę Drupka. Rycerza Chwała malowała dyrektor MOS Ewa Rutkowska i księgowa Elżbieta Swat, zaś księżniczkę Zbigniew Kałuża i Kamil Wiankowski.

Obszerna relacja z tego wydarzenia – w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.