19 maja na placu przed Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii odbędzie się drugi Żychliński Piknik z Kulturą, pod patronatem Nowego Łowiczanina. Patronat honorowy nad imprezą objęli Rzecznik Praw Dziecka, starosta kutnowski oraz burmistrz Żychlina.

Podopieczni MOS w ramach projektu „Kuźnia talentów” uczestniczyli w warsztatach z rękodzieła. Fot. MOS

Pikniki z Kulturą, które są imprezą integrującą dla placówek zajmujących się trudną młodzieżą oraz integrującą z lokalną społecznością, organizowane były przez wiele lat w Nowej Wsi, teraz są organizowane w Żychlinie.

Wspólna zabawa zacznie się o godz. 10.00. Każda z placówek będzie prezentować na swoich stoiskach dorobek swoich podopiecznych. Gości powita dyrektor DoMOStwa Ewa Rutkowska. Na dobry początek gospodarze zaprezentują własny program artystyczny, po czym na scenie będą się prezentować wszystkie placówki. Dla wszystkich przygotowany będzie gorący posiłek. Będą kiełbaski z grilla oraz grochówka.

Ponieważ w tym roku podopieczni MOS realizują projekt “Historia na Dobrzelińskiej w Stree Art” w ramach programu Równać Szanse, i uczą się jak robić murale, będą pomagać kolegom z zaprzyjaźnionych placówek, by każda z nich na ścianie budynku MOS wykonała swój mural.
Podczas Pikniku z Kulturą będzie można też zobaczyć efekty kilkumiesięcznej pracy na zajęciach teatralnych, rzemieślniczych, rękodzieła i fotografii podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie.

Więcej o przygotowaniach do tego przedsięwziecia przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.