– Chciałabym podsunąć temat do rozmowy z panem burmistrzem, a mianowicie stan placów zabaw na Błoniach. Jestem mamą dwuletniej córeczki i jestem zbulwersowana, dlaczego w tym miejscu nikt w ogóle nie sprząta – interweniowała w naszej redakcji mieszkanka Łowicza.

Poliuretanowe płyty nie trzymają się nawierzchni, więc dzieci często przenoszą je z miejsca na miejsce i używają niekoniecznie do tego, do czego miały pierwotnie służyć. Marcin Kucharski

Nie jest to pierwszy raz, gdy piszemy o stanie tego placu – wizyta z aparatem fotograficznym potwierdza, że jest źle. Nie na całych Błoniach, bo zieleń wokół placu zabaw jest zadbana – o czym też wspomina zbulwersowana mama dwulatki, ale na samym placu zabaw, który został zbudowany przed laty za unijne pieniądze i niedługo później zalany przez Bzurę. Sprzątane jest na nim zbyt rzadko i niedokładnie.

Wiele do życzenia też pozostawia stan zabawek zamontowanych na placu. – Odkąd pamiętam, czyli jak dziecko miało kilka miesięcy i byłam tam pierwszy raz, do tej pory nic się nie zmieniło. Nikt nie sprząta piachu, który jest rozsypany z piaskownicy, nawet wokół innych przyrządów do zabawy, huśtawek. Nie mówiąc już o tym, że na wystających, nierównych płytach, w dodatku pokrytych piachem, można wybić zęby – opisuje mama dwulatki.

Istotnie, kolorowa nawierzchnia z płyt tartanowych jest bardzo nierówna. Płyty te zostały wypaczone już podczas pierwszego zalania. Później zostały co prawda oczyszczone, ale nie udało się im przywrócić idealnego stanu. Przez kilka kolejnych lat były wystawiane na działanie warunków atmosferycznych, co też im zaszkodziło. Wiele z nich nie trzyma się podłoża, z czego skrzętnie korzystają starsze i mniej grzeczniejsze dzieci, układając np. konstrukcje z kostek przy zjeżdżalni linowej itd. Wypaczone kostki powodują, że spomiędzy nich wyrasta trawa, co też uroku placowi zabaw nie dodaje.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.