Bez uroczystego przecinania wstęgi i wielkiego świętowania przy ul. Seminaryjnej w Łowiczu otwarty został drugi oddział fabryki BabyCam – producenta urządzeń na place zabaw, które zaczynają podbijać świat.

Plac zabaw BabyCam jest zainstalowany m.in. w Hotelu Sheraton w Sopocie. Fot. materiały firmowe BabyCam

Firma działa w branży od 2006 roku. – Jesteśmy z okolic Warszawy. Historia naszego biznesu rozpoczęła się, gdy jeszcze byliśmy na studiach. Pierwszych pracowników mieliśmy z okolic Łowicza – opowiada współwłaściciel firmy Piotr Nadulny.

Obecnie w hali działa już część produkcji, przeniesiona została też część administracji, dział handlu, projektanci itp. Firma, która „zainstalowała się” w hali przy Seminaryjnej, jest producentem certyfikowanych urządzeń na place zabaw. Wkrótce do oferty wprowadzi również popularne w ostatnim czasie urządzenia typu fitness.

Produkcję w Łowiczu BabyCam prowadzi od stycznia 2015 roku. Od tego czasu wynajmuje hale produkcyjne o powierzchni kilku tysięcy m2, znajdujące się w dawnym „Syntexie” przy ul. Powstańców.
Dlaczego na lokalizację zakładu produkcyjnego wybrali akurat Łowicz? Przedsiębiorcy nie ukrywają, że najważniejsze były względy biznesowe, a nie sentyment do „pasiaków”. – Dobra lokalizacja, autostrada pozwalająca na szybki dojazd. Im bliżej Warszawy, tym droższe są powierzchnie do wynajęcia – pada odpowiedź. Okazuje się ponadto, że w Łowiczu widzą perspektywę na rozwój.
Więcej o firmie, jaj produktach i planach rozwoju w Łowiczu – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Tagi:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.