Po raz 11. uczniowie szkół z terenu gminy Łowicz wzięli udział wspólnie z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parmie w plenerze malarskim. Tym razem spotkali się w parku w Arkadii. Mimo przelotnego deszczu malowali przez trzy godziny.

Park w Arkadii. Plener malarski WTZ Parma i uczniów szkół z terenu gminy Łowicz. fot.tb

Wiktoria Flis z klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej w Popowie powiedziała nam, że w plenerze z warsztatami uczestniczy po raz piąty, brała już udział w wyjazdach na plenery m.in. w Muzeum Żelazowej Woli, Muzeum Nieborowie i skansenie w Maurzycach. – Bardzo lubię rysować, malować, często tak spędzam wolne chwile w domu. Na plenerach maluje się jednak zupełnie inaczej, bo jest bezpośredni kontakt z tym co się uwiecznia na papierze. Bardzo to lubię – powiedziała nam.

Wiesław Sierota z WTZ Parma podkreśla, że w plenerze w Arkadii udział wzięło około 60 osób. Z każdej szkoły z terenu gminy, oprócz tylko jednej, zjawiła się kilkuosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami. Malowali przede wszystkim architekturę parku. 11 czerwca prace, które powstały w czasie pleneru, będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Muzeum w Łowiczu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.