Doskonały wynik uzyskali podopieczni trenera Jarosława Rachubińskiego w meczu 2. kolejki II ligi wojewódzkiej juniorów, rozegranym w niedzielę, 3 września 2017 roku. Pelikan-1999-2000 Łowicz pokonał Skalnik Sulejów 5:0 (0:0). Po dwóch kolejkach mają komplet punktów i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek ligowych.

Pierwsza odsłona spotkania nie zapowiadała takiego wyniku na zakończenie, choć to biało-zieloni dominowali na boisku. Mimo kilku akcji, żadna nie zakończyła się skutecznym strzałem na bramkę, gdyż rywale skutecznie ją blokowali. Po przerwie sytuacja uległa radykalnej odmianie. Pierwszą bramkę goście stracili już w trzeciej minucie po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą połowę. Jej strzelcem był Szymon Kowalczyk. Od tego momentu defensywna gra Skalnika zupełnie się posypała. Kolejne bramki dla Pelikana wpadały średnio co dziesięć minut: drugą zdobył Kuba Sokół, następną Adrian Musialik, ponownie Sokół i zakończył Radosław Grefkowicz.

– Ciężko szło nam w pierwszej połowie. Przeciwnik się “zamurował” i nie chciał w ogóle podejmować ryzyka, tylko blokował dostęp do własnej bramki. Graliśmy zbyt wolno i bez jakiegoś ruchu z przodu, a przy tym zbyt statycznie. Na początku padła pierwsza bramka i przeciwnik musiał się trochę odkryć. To zrobiło trochę miejsc, wykorzystaliśmy to i strzeliliśmy jeszcze cztery bramki, a powinniśmy przynajmniej jeszcze dwie dołożyć. Ale nie ma co rozpaczać, wynik 5:0 cieszy. Teraz przygotowujemy się do następnego meczu.- skomentował po spotkaniu trener Rachubiński.

2. kolejka II ligi wojewódzkiej juniorów A1:
KS Pelikan-1999-2000 Łowicz – MGKS Skalnik Sulejów 5:0 (0:0); br.: Szymon Kowalczyk (48), Kuba Sokół 2 (55 i 72), Adrian Musialik (63) i Radosław Grefkowicz (78).
Pelikan: Aleksander Krajewski (46 Albert Morawski) – Michał Perzyna, Krystian Rutkowski, Tomasz Wudkiewicz (70 Michał Wawrzyńczak) – Dawid Konikowski (60 Kamil Bogusz), Mikołaj Zimowski (60 Radosław Grefkowicz), Kuba Sokół, Adrian Rosa (55 Wojciech Guzek) – Szymon Kowalczyk, Adrian Musialik, Mateusz Sekuła (75 Kacper Balik).

WKS Prosna Wieruszów – ŁKP Kolejarz Łódź 7:2
RKS Radomsko – KS Kutno 4:0
RKS Mazovia Rawa Mazowiecka – TS Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2
Pauza: SL SALOS Róża Kutno.

1. KS Pelikan-1999-2000 Łowicz (3) 2 6 7-0
2. RKS Radomsko (2) 2 6 8-2
3. WKS Prosna Wieruszów (4) 2 4 8-3