Do 28 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia do konkursu na Księżankę i Księżaka Roku 2017, który po raz czwarty ogłosił Urząd Miejski w Łowiczu.

W konkursie mogą wziąć udział kobiety i mężczyźni w wieku od 16 do 35 lat, zameldowani na terenie naszego powiatu. Aplikować można nadsyłając formularz zgłoszeniowy wraz załącznikami na adres e-mail: agnieszka.ignaczak@um.lowicz.pl lub dostarczając go osobiście w ratuszu. 

Urząd Miejski w Łowiczu czeka też na zgłoszenia firm, które chcą być partnerem konkursu na zasadzie sponsoringu. Mogą się one kontaktować pod numerem tel.: 507-102-873 lub na adres e-mail sylwia.cybulska@um.lowicz.pl.

– Na zwycięzców czeka wspaniała zabawa i atrakcyjne nagrody, m.in. łowickie komplety strojów ludowych, weekendowe pobyty, przejażdżki konne, uroczyste kolacje ufundowane przez lokalnych partnerów konkursu, a przede wszystkim tytuł Księżanki i Księżaka Roku 2017 – czytamy w zaproszeniu nadesłanym przez burmistrza Krzysztofa Kalińskiego.

Gala finałowa odbędzie się 13 maja w Łowickim Ośrodku Kultury. W czasie jej trwania pretendenci do obu tytułów będą musli przekonać jury, że folklor łowicki jest ich pasją. Przygotowane konkurencje pozwolą wyłonić reprezentacyjną parę Ziemi Łowickiej. 

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji zaszczytne tytuły wywalczyli Weronika Mońka z Zielkowic oraz Przemysław Błaszczyk z Łowicza. W maju poznamy ich następców. 

1 komentarz

  1. Plakat najgorszy od lat, przerobione stare zdjęcie z zespołu ludowego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.