Ratusz ogłosił w piątek 9 lutego przetarg na pierwszy etap zagospodarowania targowiska miejskiego, który obejmuje przebudowę ogrodzenia i poszerzenie chodnika wzdłuż ulicy Sikorskiego.

ŁOWICZ. Ogrodzenie wokół łowickiego targowiska.

Do 26 lutego ratusz czeka na oferty firm, które złożą je w przetargu. Zakres prac obejmuje demontaż betonowego ogrodzenia od strony ul. Piłsudskiego i budowę nowego ze stalowych paneli, natomiast wzdłuż ulicy Sikorskiego przesunięcie obecnego ogrodzenia od 85 cm do 200 cm w głąb targu i budowę na tej przestrzeni szerszego chodnika.
Po wykonaniu ogrodzenia, w drugiej połowie roku, ratusz planuje ogłoszenie przetargu na budowę wiaty dla handlujących nad pierwszą aleją od ul. Sikorskiego i utwardzenie betonową kostką nawierzchni pod nią.

Więcej na temat tych inwestycji i o tym co myślą na ten temat handlujący w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina 15 lutego.

 

3 komentarze

  1. Super. A planowany jest jakiś przetarg na zarządzającego targowiskiem czy nadal będzie to się odbywało niezgodnie z prawem zamówień publicznych i targowiskiem będzie zajmował się nie należący do miasta klub sportowy który dodatkowo posiada nie określone zadlużenie wobec miasta a pomimo tego dostaje nadal dofinansowanie z urzędu? Może zrobicie porządek i z tym?

  2. mieszkanka

    Uważam, że przede wszystkim na samym targowisku powinny być miejsca dla samochodów, np. wzdłuż ogrodzenia Pelikana. Kierowcy wjeżdżają na oś. Starzyńskiego, tam jest zakaz.

  3. syf kiła i mogiła

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.