Zespół Pieśni i Tańca „Koderki” aż w dwóch kategoriach odniósł sukces na IV Kasztelańskich Spotkaniach Zespołów Folklorystycznych w Sierpcu, których finał odbył się w niedzielę 7 maja. Grupa dziecięca zajęła I miejsce, a młodzieżowa II.

Jak powiedziała nam Katarzyna Polak, będąca od stycznia kierownikiem artystycznym „Koderek”, to był pierwszy udział zespołu w ogólnopolskim festiwalu w Sierpcu. W kategorii dziecięcej, w której jury jednogłośnie przyznało „Koderkom” I miejsce, startowało łącznie 8 zespołów. W sekcji młodzieżowej rywalizowało ich aż 15.

Grupa dziecięca prezentowała tańce i zabawy łowickie, zaś młodzieżowa suitę łowicką. Jak relacjonuje Katarzyna Polak, jury doceniło, że zespół występował na scenie z kapelą, której skład był najbardziej podobny do składu kapel, które grywały dawniej na wsiach. – Jury podkreślało spójność śpiewu, tańca i wizerunku scenicznego – mówi nam kierownik zespołu.

Zespół otrzymał nagrody finansowe i statuetki za zajęcie wysokich miejsc. O tym, że sukces jest konsekwencją pewnych zmian kierowniczych w zespole i o najbliższych koncertach ‚Koderek” napiszemy w najbliższym papierowym NŁ.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.