W sobotę, 18 marca 2017 roku, podopieczni trenera Piotra Gawlika podejmowali u siebie SKS Astra Zduny. Mecz sparingowy zakończył się zwycięstwem Pelikana II Łowicz, który pokonał rywali 5:2.

Już pierwsza połowa spotkania wskazywała na przewagę biało-zielonych, którzy mimo złych warunków pogodowych, doskonale radzili sobie na boisku. Tuż po gwizdku sędziego rozpoczynającym mecz, w 2. minucie gry, pierwszego gola zdobył Patryk Sekuła. Kolejna akcja zawiązała się nieco ponad dwadzieścia minut później, a jej ukoronowaniem był skuteczny strzał oddany na bramkę Astry przez Antona Hartmana. Goście odpowiedzieli atakiem w 30. minucie, który zakończył się bramką. Na kolejnego gola w wykonaniu łowiczan nie trzeba było długo czekać, w 33. minucie Hartman ponownie celnie umieścił piłkę w bramce rywala. To nie koniec skutecznych strzałów w wykonaniu tego zawodnika.

Po przerwie po raz trzeci zdołał zmylić golkipera gości i doprowadził do wyniku 4:1 dla Pelikana. Niestety w zamieszaniu pod bramką biało-zielonych, niefortunny strzał oddał Damian Janik, którego nie spodziewał się Mariusz Jędrzejewski, co przełożyło się na drugiego gola dla Astry. Ostatni raz piłka znalazła się w bramce rywala ze Zdun w 74. minucie po rzucie karnym wykonanym przez Eryka Padzika.

Sparing:
KS Pelikan II Łowicz – SKS Astra Zduny 5:2 (3:1); br.: Patryk Sekuła (2), Anton Hartman 3 (25, 33 i 48) i Eryk Padzik (74 karny) – (30) i Damian Janik (70 samobójcza).
Pelikan II: Mariusz Jędrzejewski – Damian Janik, Krystian Rutkowski (46 Damian Trałut), Eryk Padzik, Patryk Sekuła – Dorian Nasalski, Patryk Nasalski, Kamil Szufliński, Kacper Rześny – Maciej Balik, Anton Hartman.