Interwencja policjantów z KWP w Łodzi zapobiegła planowanej przez pseudokibiców napaści na autokar z kibicami drużyny przeciwnej. Zatrzymano 22 osoby. Akcja miała miejsce przy autostradzie A1, na pograniczu powiatów łowickiego i łęczyckiego.

Policja. Zdjęcie zastępcze.

13 maja koło południa autostradą A1 do Lubawy na mecz z tamtejszym Motorem jechał autokar z kibicami Łódzkiego Klubu Sportowego. Pseudokibice Widzewa zgromadzili się w pobliskim lesie, z którego planowali wtargnąć na autostradę. Na szczęście na ich trop wpadli policjanci z Łęczycy, którzy zaalarmowali komendę wojewódzką.  Na miejsce w krótkim czasie dotarli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, a także funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz komend powiatowych w Łowiczu i Łęczycy. Kibole zaczęli uciekać.

 
W wyniku akcji zatrzymanych zostało 22 mężczyzn w wieku od 22 do 36 lat, większość z nich była już znana policji. Znaleziony przy niech sprzęt, to m.in. kije baseballowe, maczety, siekiery czy gaz łzawiący, a także przedmioty wskazujące na to, że próbowali zatrzymać autokar pozorując roboty drogowe (mieli na przykład znaki drogowe).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *