Awanse na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody motywacyjne zostały wręczone podczas dzisiejszych (13 lipca) uroczystych obchodów Święta Policji. Docenieni zostali m.in. policjanci, którzy na początku czerwca w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę zabójstwa w Błędowie, który uciekał ciężarówką.

Docenieni zostali m.in. policjanci, którzy w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę zabójstwa w Błędowie
Docenieni zostali m.in. policjanci, którzy w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę zabójstwa w Błędowie

Uroczystości policyjne rozpoczęły się mszą świętą w łowickiej katedrze. Mszę odprawił ks. bp Wojciech Osial. Później, przy dźwiękach Orkiestry Miasta Łowicza, uczestnicy uroczystości przemaszerowali na dziedziniec muzeum. Tam wręczone zostały nagrody oraz awanse.

Za zatrzymanie sprawcy zabójstwa nagrodzeni finansowo przez komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi Andrzeja Łapińskiego zostali: asp. sztab. Wiesław Kozłowski, mł. asp. Łukasz Dęgus oraz st. sierżant Bartłomiej Tryngiel.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu.

14 komentarzy

 1. Ciekawe jak Pan Komendant zdaje testy sprawnościowe przy tych gabarytach.

 2. Policjanci potrzebni – fajnie ze mają swoje święto. Male miasto rzadzi sie swoimi prawami – w duzym miescie zatrzymanie zabojcy czy innego gangstera nie byłoby taka “nowoscia” stad pewnie te nagrody

 3. Psioczycie na policje a wrazie jak coś się stanie to walicie jak w dym.Mają swoje święto i tyle w temacie.
  Gratulacje dla wszystkich Policjantów.

 4. Gdzie są Ci policjanci co zawzięcie chronią bandytów z ORMO na Słowackiego. ORMOwca którego za bandytyzm i złodziejstwo na Mokrej Prawej wyrzucono dyscyplinarnie z ORMO. (komisarz wojskowy).
  ORMOwca, który pobił mnie beisbolem a Prokutator Szymczak zarządził rewizję u mnie w poszukiwaniu tego kija. Prokurator Młoczak usiłuje umorzyć sprawę pobicia. Co za kanalie i chody mają Ci ORMOwcy. Kapo z Małszyc uciekło przed odpowiedzialnością. Sadyści ORMOwscy dalej sieją terror.

 5. Tysiące wakatów z policji. Po co zazdrościć nagród i inne głupoty pisać. Urząd Pracy czeka na chętnych. Kłaść mundur i do roboty.

 6. Strażnik Texasu

  Chciałbym zobaczyć tego misia z bródką na testach sprawnościowych

 7. Szczęścia to na tych twarzach nie ma

 8. @ Ania Pewnie ścigali młodzież za picie w parku 😀

 9. Bo im, niestety dla nas, rzadko się coś udaje. Lekarzowi natomiast zawsze musi się udać i brakłoby funduszy na nagrody. Przy okazji nasuwa sie pytanie – jak pracowali ci co nagród nie dostali?

 10. serio? to należy do ich obowiązków – nie zrobili nic nadludzkiego – taki zawód wybrali. W takim razie lekarz ma dostać odznakę za to że wyleczył pacjenta?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.