Nagrodę specjalną „Za bohaterską postawę” odebrał dzisiaj, 14 listopada sierż. sztab. Grzegorz Bąk z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Sierż. sztab. Grzegorz Bąk z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu odbiera nagrodę i gratulacje
Sierż. sztab. Grzegorz Bąk z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu odbiera nagrodę i gratulacje

Policjant został doceniony za uratowanie życia 19-latka, który upadł na podłogę i stracił przytomność podczas interwencji związanej z sąsiedzką awanturą.
Policjant resuscytował 19-latka. Po kilku minutach mężczyźnie przywrócono czynności życiowe. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj:

Uczestnik policyjnej interwencji stracił przytomność

Nagroda została wręczona podczas dzisiejszego XIX finału Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszego Policjanta i Najlepszego Strażaka Województwa Łódzkiego w budynku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Sierż. sztab. Grzegorz Bąk ma 34 lata, służbę w Policji pełni od 8 lat. Po szkoleniu podstawowym, początkowo pełnił służbę w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. Od 2013 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu najpierw w Ogniwie Prewencji Kryminalnej, a następnie w Ogniwie do Spraw Wykroczeń, gdzie pracuje do dzisiaj.

Jest funkcjonariuszem sumiennym i koleżeńskim, cechuje go ogromna odpowiedzialność. Jest policjantem szanowanym i wyróżniającym się. Wielokrotnie nagradzanym przez przełożonych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych – czytamy m.in. na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Podczas uroczystości wyróżniono 22 policjantów w konkursach „Dzielnicowy Roku”, „Patrol Roku”, „Najlepszy przewodnik psa patrolowo-tropiącego”, „Policjant Ruchu Drogowego”, „Najlepszy policjant realizujący zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego” oraz „Turniej Służby Dyżurnej Jednostki Organizacyjnej Policji”.

14 komentarzy

 1. Dzwoniliśmy podzieliliśmy się kilkoma uwagami w temacie przestępstw dokonywanych przez pana z pieskiem.Bardzo nieprzyjemny typ.

 2. dojadą chemicznego dojadą.niech nosi ze sobą szczotczke do zębów i majtki na zmiane.

 3. zapraszam do rozmowy 046 837 80 00

 4. pominięty trzeba wię glosno mówić iwytykać palcami tych którzy handlują narkotykami.wtedy pomożemy policji i ostrzeżemy ludzi przed takimi jak handlarz kaizer.gdzie się pojawi zwracać szczególna uwage bo zjawił się we wiadomym celu ,znależć potencjalnych kupców lubwciągną kogoś w dilerke.policja musi reagować na kazdy sygnał bo inaczej trzeba informować narkotykowy łódzki lub warszawski

 5. Postawa godna pochwały . Grrstulacjr

 6. mlody pewnie po narkotykach zasłabł.tragedia

 7. A wiadomo kogo tak ratował? Bo to jest istotne. Jeśli porządny obywatel to dobrze ale jeśli jakiegoś patola to nagrody bym mu nie dał.

 8. zamknijcie głównego chemika kaizera.

 9. dobrze ze poruszasz ten problem antynarko.policja jest bezradna czas może na emerytury panowie z narkotykowego.swieza krew potrzebna w komendzie lub pomoc bardziej doświadczonych policjantów z branży narkotykowej.

 10. Nagrody medale wszystko fajnie. Zróbcie coś z narkotykami w łowiczu.Zawsze burmistrz porównuje lowiczz do kutna skierniewic sochaczewa itwierdzi że jest tak dobrze. Włowiczu jest tyle narkotyków,ile niema w tych trzech ościennych miastach.DO ROBOTY PANIE BURMISTRZU I PANIE KOMENDANCIE POWIATOWY

  • Policja bez pomocy obywateli nic nie zrobi. Takie są fakty i to nie świadczy o nieudolności Policji. Przypuszczam że wielu z was wie kto rozprowadza itp. Tylko jak przychodzi co do czego to nikt nie chce się wychylić. Tu nie chodzi o przyprowadzanie dealera za rękę na komisariat ale o podzielenie się informacjami. Czasem dość niepozorna wiadomość może być bardzo przydatna. Dopiero gdy nasze dziecko orzedawkuje to będzie płacz.

 11. Powinna być jeszcze kategoria “zolnienie lekarskie roku”

 12. Gratuluje bardzo piękna postawa naszego mundurowego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.