W jakiej sytuacji jest obecnie polskie rolnictwo? Dlaczego nadal trudno jest nam konkurować z krajami Unii Europejskiej, z którą mamy wspólny rynek? Jakie działy rolnictwa najbardziej skorzystały po wejściu Polski do UE i dlaczego?

Ireneusz Znyk, prezes Zrzeszenia Plantatorów Owoców i Warzyw w Łowiczu. Fot. Wojciech Waligórski
Ireneusz Znyk, prezes Zrzeszenia Plantatorów Owoców i Warzyw w Łowiczu. Fot. Wojciech Waligórski

Na te i podobne pytania odpowiadał nam Ireneusz Znyk – rolnik z Jackowic w gminie Zduny, który od lat jest prezesem Zrzeszenia Plantatorów Owoców i Warzyw w Łowiczu, co daje mu szerokie spektrum wiedzy o sytuacji rolników na naszym terenie.

W najnowszym numerze Nowego Łowiczanina, w cyklu rozmów przed 100-leciem odzyskania Niepodległości, zamieszczamy obszerny wywiad. Przeczytaj, a dowiesz się czy ziemia w Polsce jest droga i dlaczego wiele osób, które posiadają małe areały, woli je oddać w dzierżawę niż sprzedać.

19 komentarzy

 1. Za PO-PSL: ” Ni ma” , “Nie da się” , …
  A Wystarczy nie kraść !!!
  ———— Rozliczyć afery PO-PSL
  http://markd.pl/afery_po.pdf

 2. Donald Tusk z PO o 500+ :
  „ … tylko według mojej najlepszej wiedzy, nie ma takiej możliwości finansowania tego projektu, … „
  https://www.youtube.com/watch?v=E59h9lIfIvM

 3. Wincent Rostowski Minister finansów w Żądzie PO-PSL :
  „Na te obietnice, które PiS złożył, Piniendzy po prostu nie ma ! i nie będzie ! do końca tej kadencji”
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs

 4. Za rządów PO-PSL Polacy stracili blisko 340 mld zł. Oto niektóre afery!

  AUTOSTRADY Najdroższe autostrady w Europie – rząd PO-PSL zamierzał wybudować w związku z Euro 2012 4 tys. km. Do końca 2012 r. powstało jedynie 1,4 tys. km

  ŚCIĄGALNOŚĆ VAT Tzw. luka VAT-owska wzrosła z 8,8 proc. w 2007 r. do 26 proc. 2015 r. Z powodu niskiej ściągalności podatków budżet tracił rocznie ok. 60 mld zł.

  http://niezalezna.pl/80289-za-rzadow-po-psl-polacy-stracili-blisko-340-mld-zl-oto-niektore-afery

 5. Super że ktoś sie zabrał na wycieczkę a jeszcze większy szacun dla ludzi którzy wzieli cie z powrotem.
  Szczekaj dalej.
  Pozdr

 6. Bylem 2 lata temu na wycieczce na Wolyniu widzialem zapomniane groby Polakow,zamordowanych przez UPA,jednoczesnie w kazdym miasteczku w oko rzucaly sie pomniki Stiepana Bandery mordercy kobiet,starcow i dzieci tylko dlatego ze byli “LACHAMI”! Dla ukraincow ww to bohater,oczy by ci wydlubali gdybys cos zlego powiedzial na tego bandyte!Obejrzyj sobie film ” WOLYN”wtedy zmienisz zdanie…

 7. Pozwolą im robić na zachodzie zaojro a nie za zł to szybciutko uciekną a wtedy będziesz źa nimi tesknił.

 8. Czepiasz się ukrainców a co jeszcze 14 lat temu dziesiątki tyś Polaków robiło, A MLN ROBIĄ TERAZ na zachodzie? TO SAMO.!!!

 9. Makrela klaszcze płetwami na te wasze opinie podam wam przepis na sukces –
  skłucić polaków między sobą i niepotrzeba wojny. Sklepy zagraniczne w Polsce od kogo będą brać towar? Od Polaka? – bez sęsu i co najważniejsze bez KASY.
  A resztę sobie wydedukujcie liberałowie.

 10. Tvp info lepiej pierze mozgi

 11. Niech wam tvn pierze puste łepecyny lepiej załuźcie kościół pod wezwaniem wiekliego donka. Jednak 8lat prania muzgów przez lisa michnika i tym podobnych zrobiło swoje.

 12. Spasiba w imieniu taniej sily roboczej z ukrainy.Swoja droga:poza “Partnersem” tych brudasow zadna pozadna firma o profilu spozywczym ich nie zatrudni.Wim o nich duzo,pracowalem z ukraincami,boja sie wody jak diabel swieconej!Do “Partnersa” powinien czesciej zagladac SANEPID!

 13. “Beneficjenty” 500+ 300 na wyprawke szkolna nie kumaja ze dojna zmiana robi ich w kuniaAkcyza na paliwa,danina dla miliunerow, i inne populistyczne posuniecia rzadu to kielbasa wyborcza!Jak drozeje paliwo to ceny w sklepach rowniez,ciekawy jestem czy podatkiem beda objeci milionerzy,pupile p. naczelnika:Morawiecki,Rydzyk i wielu innych z dojnej zmiany prezesow!

 14. W kampani wyborczej dojna zmiana obiecywala iz to zmieni.Kiedy doszli do wladzy i dorwali sie do koryta+zmienili ale stanowiska(dla swoich)w spolkach skarbu panstwa gdzie doja kase na calego!A mialo byc transparentnie!Do suwerena to i tak nie dociera co widac w sondazach,tvpPIS robi pranie mozgu a ciemnogrod to kupi!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.