Firma Trakt z Kutna przeprowadzi szereg prac związanych z budową nawierzchni dróg, chodników i nowych miejsc parkingowych w części osiedla Bratkowice i Dąbrowskiego. Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zapłaci za wszystkie roboty łącznie nieco ponad 1 milion złotych.

Zakres prac jest spory, a pierwsze przygotowania – na Bratkowicach – mają rozpocząć się już w tygodniu po świętach wielkanocnych.

Starą nawierzchnię asfaltową w tej części Bratkowic zastąpi betonowa kostka. Powstaną też nowe miejsca parkingowe. Fot. Marcin Kucharski

Najwcześniej roboty mają rozpocząć się przy przebudowie dwujezdniowego ciągu komunikacyjnego w rejonie bloków 34 i 35. Starą nawierzchnię asfaltową zastąpi betonowa kostka, ponadto zlikwidowana zostanie część wysepek z trawą, żeby wygospodarować kilkanaście kolejnych miejsc parkingowych.

Później pracownicy wykonawcy robót przeniosą się w okolice bloków 9 i 10 na Bratkowicach, gdzie poszerzona i wyłożona betonową kostką zostanie istniejąca tam droga wewnątrzosiedlowa.

Po zakończeniu tych robót, ekipa ma przenieść się na Dąbrowskiego w rejon budynków 6, 8 i 10, gdzie poprawione mają zostać dojazdy do budynków. Wymieniona ma również zostać nawierzchnia drogi od strony szczytów budynków 24, 25 i 26 na Dąbrowskiego.

Przed kilkoma laty powstał tam parking dla starostwa powiatowego i sąsiadujący z nim parking dla mieszkańców osiedla – teraz czas na wymianę nawierzchni drogi przy blokach. Obok dróg powstawać będą też wydzielone chodniki.

– Układ drogowy bardzo się nie zmieni, ale dzięki temu remontowi nie tylko będziemy mieli porządną nawierzchnię na drogach i chodnikach, ale zyskamy w każdym z miejsc po kilka, kilkanaście nowych miejsc parkingowych, a tych nam ciągle brakuje – powiedział nam prezes spółdzielnia Armand Ruta.

Wszystkie roboty mają zakończyć się najpóźniej do końca września.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *