W drugim meczu rundy wiosennej Pelikan Łowicz uległ drugiemu zespołowi Jagiellonii Białystok. Podopieczni trenera Piotra Zajączkowskiego, po dobrej grze w pierwszej połowie spotkanie, ostatecznie przegrali 2:0.

W pierwszej połowie spotkania to łowiczanie wydawali się być faworytami spotkania. Biało-zieloni kilkukrotnie atakowali bramkę gospodarzy, jednak nie udało się wykorzystać żadnej z szans. W 23. minucie Rafał Parobczyk nie wykorzystał doskonałej okazji do zdobycia bramki, posyłając piłkę wysoko nad bramkę po rzucie wolnym, podyktowanym przez sędziego.

W drugiej odsłonie meczu to białostocczanie przejęli inicjatywę. Przebudzenie w grze szybko przełożyli na akcję bramkową. Pierwszą bramkę zdobył w 63. minucie Jonatan Straus, nie dając szans Michałowi Nowakowi. Siedemnaście minut później drugą bramkę dołożył Damian Szymański, umacniając prowadzenie żółto-czerwonych. Łowiczanom nie udało się już odrobić takiej straty i ostatecznie przegrali swoje pierwsze z trzech kolejnych spotkań na wyjeździe.

19. kolejka III ligi – grupa I:
Jagiellonia II Białystok – KS Pelikan Łowicz 2:0 (0:0); br.: Jonatan Straus (63) i Damian Szymański (80).
Pelikan: Michał Nowak – Piotr Gawlik, Grzegorz Wawrzyński (81 Daniel Bończak), Bartosz Broniarek, Arkadiusz Mroczkowski (67 Mateusz Majewski) – Przemysław Bella, Mateusz Kasprzyk – Kamil Kuczak (75 Fabian Woźniak), Wojciech Wojcieszyński, Rafał Parobczyk – Jurii Głuszko (56 Arkadiusz Ciach).
Sędziował: Grzegorz Kujawa (Radom). Żółte kartki: Kamil Pajnowski, Mateusz Ostaszewski i Patryk Kaczyński (Jagiellonia II) oraz Grzegorz Wawrzyński i Fabian Woźniak (Pelikan).

PWKS Huragan Wołomin – MKS Kaczkan Huragan Morąg 2:2 (2:1); br.: Radosław Śledziewski 2 (2 i 18) – Daniel Chiliński (23 karny) i Paweł Galik (48).
Legia II Warszawa – OKS Sokół Ostróda 1:1 (0:0); br.: Kamil Kotkowski (79 samobójcza) – Adrian Pluta (49).
KS Ursus Warszawa – MKS Ełk 0:1 (0:0); br.: Daniel Świderski (61).
ŁKS 1926 Łomża – KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:2 (0:1); br.: Kamil Jackiewicz (27) i Damian Kostkowski (54).
RTS Widzew Łódź – MLKS Motor Lubawa 2:0 (1:0); br.: Mateusz Michalski (23) i Daniel Mąka (90+2).
RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (1:0); br.: Marcin Mirecki (32).
MMKS Concordia 1987 Elbląg – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1); br.: Michał Pietroń (26 karny) – Patryk Szczepański (11 karny) i Piotr Basiuk (58).
MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – ŁKS Łódź 1:3 (0:2); br.: Kamil Zalewski (50 karny) – Jewhen Radionow 2 (7 karny i 85) i Jakub Kostyrka (35).

1. ŁKS Łódź (1) 19 47 41-7
2. KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubuskie (2) 19 42 48-21
3. Legia II Warszawa (3) 19 36 39-24
4. RTS Widzew Łódź (4) 19 35 31-22
5. RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (6) 19 34 36-18
6. KS Pelikan Łowicz (5) 19 32 25-17
7. MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (8) 19 29 28-18
8. Jagiellonia II Białystok (9) 19 29 21-22