Spośród trzech ekipy z powiatu łowickiego, które w sobotę, 2 czerwca 2018 roku, wzięły udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików oraz równolegle rozgrywanym Mityngu ŁOZLA klasy I bezsprzeczną bohaterką okazała się 14-letnia Malina Wójcik z UKS Jedynka Łowicz zdobywając złoty medal w konkursie rzutu oszczepem 500 g.

Powiat łowicki reprezentowały ekipy lekkoatletów z UKS Jedynka Łowiczu, GOK Zduny oraz UKS Błyskawica Domaniewice. Wójcik na co dzień trenuje pod okiem szkoleniowca Waldemara Kreta. W zawodach stanęła na najwyższym podium osiągając wynik 38,80 m w konkursie rzutu oszczepem 500 g. O jej fantastycznym starcie opowiedział trener Mieczysław Szymajda: – Myślę, że Malina jest w tej chwili największą łowicką nadzieją na start w przyszłorocznym Europejskim Festiwali Młodzieży w sportach letnich, który tym razem  w odbędzie się w Azerbejdżanie. To ogromy talent. W konkurencjach rzutowych wśród dziewcząt jeszcze takiego wśród klubów z powiatu łowickiego nie mieliśmy. Warto podkreślić, że podopieczna Waldka Kreta już w tej chwili rzuca na poziomie mojej zawodniczki Aleksandry Goszczyńskiej, a przecież Malina jest młodsza od niej o 3 lata i na pewno nie ma tak dużego doświadczenia.

Ogromny sukces odniosła również Natalia Baleja, zawodniczka UKS Błyskawica Domaniewice, podopieczna trenera Szymajdy, która w tej samej konkurencji zajęła miejsce drugie, z wynikiem 29,90 m, bijąc w ten sposób swój rekord życiowy,  a  w konkursie pchnięcia kulą o wadze 3 kg młodziczek wywalczyła miejsce pierwsze, ze świetnym kolejnym rekordem życiowym – 11,70 m.

Złoty medal zawisł również na piersi Kryspina Loby z Błyskawicy, który w konkursie rzutu młotem 5 kg ustanowił rekord życiowy z wynikiem 30,64 m, zaś jego koleżanka klubowa, Martyna Gajewska, w tym samym konkursie o wadze 3 kg, bijąc swój rekord życiowy wynikiem 26,90 m  stanęła na drugim podium, zdobywając srebro.

Brązowe krążki wywalczyły natomiast Bogumiła Czubik, kolejna wychowanka trenera Kreta w konkurencji rzutu oszczepem 500 g z wynikiem 29,74 m oraz Julia Perzyńska, w konkursie skoku wzwyż osiągając wynik 148 cm.

Poza podium, ale z rekordem życiowym, zakończył zawody wychowanek GOK Zduny, szkoleniowca Stanisława Znyka, Błażej Jabłoński. Uzyskany wynik 3:28,66 min uplasował go w łącznej klasyfikacji na pozycji szóstej.

Słaba frekwencja w mityngu ŁOZLA nie pozwoliła zawodnikom sprawdzić w pełni swoich możliwości. W konkurencji rzutu młotem 6 kg U20 Jan Gabryelczyk, wychowanek UKS Błyskawica Domaniewice, wystartował sam i rzucił na odległość 48,11 m, a spośród dwóch zawodniczek startujących w rzucie oszczepem 500 g dziewcząt U18 zwycięstwo odniosła Aleksandra Goszczyńska, koleżanka klubowa lekkoatlety, osiągając wynik 38,90 m.

– Ola natomiast nie popisała się w rzucie młotem 3 kg U18 gdzie na trzy startujące miotaczki zajęła ostatnie miejsce z wynikiem 46,18 m. Trochę można ją jednak wytłumaczyć bo uczestniczyła w szkolnym poligonie a później wojskowych zawodach i była z tego powodu mocno wyeksploatowana – ocenił trener Szymajda.

Pierwsze miejsce wywalczyła w rzucie młotem 4 kg kobiet Angelika Woźniak (Błyskawica) osiągając wynik 50,11 m, a jej kolega, Michał Bryk stanął na trzecim podium za rzut młotem 5 kg U18 na odległość 49,35 m. Najmłodsza w całej ekipie Małgosia Jakóbiec wprawdzie również nie stanęła na podium, ale wysiłek, jaki włożyła przełożył się na oficjalne pobicie rekordu życiowego wynikiem 148 cm w skoku wzwyż.

Z kolei na 100 metrów zaprezentowała się trójka sprinterów. Znyk z GOK Zduny w pierwszej serii eliminacyjnej pobiegł bardzo dobrze i z wynikiem 11,83 (w.+2.4) zajął  drugie miejsce. Zrezygnował jednak z udziału w biegu finałowym. Kolejny zawodnik GOK Zduny Mateusz Kubica w tej samej serii z wynikiem 12,28 zajął miejsce czwarte będąc łącznie sklasyfikowanym na miejscu dziewiątym. To był wynik lepszy od jego rekordu życiowego o 0,05 s, jednak wiatr przekroczył dopuszczalną normę o 0,4 m/s i tym samym wynik ten nie może być uznany jako rekord.  Według oceny szkoleniowca Znyka: –  Mateusz to bardzo utalentowany sprinter. Ma duże rezerwy i potencjał. Jak nabierze większego doświadczenia to stać go na dużo lepsze czasy.

W konkurencji tej wystartował także Tomasz Wieteska (Błyskawica). Zawodnik, posiadający rekord życiowy 11,37 s, w biegu eliminacyjnym uzyskał wynik 11,50 s (w.+1.2) natomiast w biegu finałowym z wynikiem 11,45 s (w.+2.4) był trzeci.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.