Strażackie samochody należące do jednostki OSP w Złakowie Kościelnym przejechały na sygnale kilka razy przez wieś, włączono syrenę strażacką w remizie, odpalono race i fajerwerki. Tak dzisiaj, 29 grudnia, wieczorem witano właśnie zakupiony nowy samochód strażacki, który dopiero co dojechał do Złakowa Kościelnego z firmy Bocar z Korwinowa z okolic Częstochowy. 

 

Starania o zakup samochodu trwały od kilku miesięcy. Samochód marki Volvo kosztował prawie 750 tys. zł. Pieniądze te pochodziły z kilku źródeł: dotacji z Urzędu Gminy Zduny – 290 tys. zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – 258 tys. zł oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 150 tys. zł. Pozostałe pieniądze zbierano wśród strażaków i mieszkańców Złakowa Kościelnego, dwa fundusze sołeckie (z 2017 i 2018 roku) wieś również postanowiła przeznaczyć na zakup “Adama”.

Samochód ma takie imię na cześć strażaka, który 2 lata temu zmarł nagle, mając 32 lata. Druhowie będą długo o nim pamiętać.  

 

7 komentarzy

 1. Mirosława Wolska-Kobierecka

  Od autorki: byłam zmuszona usunąć jeden komentarz, obraźliwy wobec strażaków z Wicia. Wulgarne słowo było wprawdzie napisane z błędem, ale i tak łatwo było się domyślić jak autor komentarza nazwał druhów w Wicia. Na takie praktyki tak będziemy reagować. Mirosława Wolska-Kobierecka

 2. Marcin S.

  ja nie rozumiem takich komentarzy, po co to ? myślisz, że ktoś komuś zazdrości? wóz bojowy służy do niesienia pomocy, a nie chwalenia się, że ktoś ma coś lepszego, wiem że na pewno nie jesteś związany z OSP, bo OSP Wicie i OSP Złaków Kościelny to zaprzyjaźnione jednostki, my ze Złakowa byliśmy witać Waszą Scanie, tak samo jak druhowie z Wicia razem z Prezesem byli witać nasze Volvo.
  Szczęśliwego Nowego Roku

 3. Ja jestem z Wicia i przykro mi, że przez takich ludzi jak pan/pani niżej, tworzy się taka nienawistna opinia o naszej miejscowości. Potem są przez to same problemy i zazdrości, niestety. A druhom ze Złakowa oczywiście gratuluję nowego sprzętu oraz życzę jak najmniejszej ilości wyjazdów 🙂

 4. aaaaaaa……….

 5. Sąsiad kargula

  Serio? A w Warszawie to w ogóle mają wiele nowych aut…

 6. szału nie ma, u nas na Wiciu to dopiero mamy nowe auto

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *