Młodzicy UMKS Księżaka-2003 Łowicz zwycięstwem zakończyli mecz 15. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki z PKK 99 II Pabianice. Podopieczni trenera Michała Wójcika pokonali u siebie w sobotę, 8 kwietnia 2017 roku gości 65:49.

Mecz miał zmienny przebieg, chwilami łowiczanie mieli zdecydowaną przewagę na parkiecie, a chwilami gra była bardzo wyrównana i goście mocno zbliżali się do wyniku osiąganego przez gospodarzy. Księżak najlepiej poradził sobie w pierwszej i ostatniej kwarcie spotkania, zwyciężając kolejno 19:12 i 23:14, które zadecydowały o jego zwycięstwie. Gra młodych koszykarzy obydwu zespołów w kwarcie drugiej i trzeciej była bardzo równa. Na sukces łowiczan niewątpliwie miał wpływ powrót kontuzjowanych zawodników, którzy od dłuższego czasu nie mogli wspierać drużyny.

Punkty dla drużyny zdobywało większość zawodników, ale najskuteczniejszymi byli Maksym Branicki (21) i Mateusz Gozdowski (15).

– Chłopcy zagrali dobry mecz, przede wszystkim zagrali zespołowo i zrealizowali wszystkie cele założone przed spotkaniem. Wreszcie byliśmy w pełni sił, gdyż do drużyny wrócili kontuzjowani zawodnicy – ocenił po meczu trener Wójcik.

16. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki młodzików U-14 – grupa A:
UMKS Księżak-2003 Łowicz – PKK 99 II Pabianice 65:49 (19:12, 12:13, 11:10, 23:14)
Księżak: Maksym Branicki 21, Mateusz Gozdowski 15, Łukasz Pińkowski 9, Kacper Pięta 8, Oliwier Kołaczyński 3, Antoni Wróblewski 3, Miłosz Liberski 2, Jan Załuski 2, Mateusz Błasiak 2, Dastin Kazuń, Michał Warzywoda i Gabriel Wojda.
Najlepiej dla PKK 99 II: Kacper Moczkowski 16.

GTK Głowno – SKS Start II Łódź 90:43
ŁKS Szkoła Gortata II Łódź – AZS PWSZ II Skierniewice 60:91
KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno – Esbank Junak Radomsko 63:69
Pauza: LUKS Trójka Sieradz.