Pracowity dzień mieli w piątek, 12 kwietnia, strażacy z JRG Łowicz, którzy podejmowali kilka interwencji na terenie naszego miasta i jego najbliższych okolic.

Nad ranem strażacy otrzymali zgłoszenie o sarnie przebiegającej przez ul. Janę Pawła II, jednak po dojechaniu na miejscu i przeszukaniu terenu nie zlokalizowano zwierzęcia.

Już po południu strażacy zostali zaalarmowani o pożarze samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 14 w Jamnie. Po dojechaniu na miejsce i rozmowie z kierowcą stwierdzono, że doszło do awarii układu hamulcowego w pojeździe, stąd mogły się z niego wydobywać opary dymu.

Jeszcze groźniej wyglądało nocne zdarzenie na cmentarzu katedralnym w Łowiczu, o którym poinformowały osoby postronne. Paliła się tam sterta śmieci w kontenerze na powierzchni około 20 m2, jednak porą nocną łuna ognia wydawał się obejmować znacznie większy obszar. Na miejscu pożar gasiły dwa zastępy JRG. Przyczyną było zaprószenie ognia przez osoby nieznane.

Strażacy podjęli też interwencję na ul. Bielawskiej w Łowiczu, gdzie włączył się alarm z czujnika dymu. Gdy sprawdzono poziom tlenku węgla w budynku, stwierdzono że nie ma zagrożenia, a włączenie się alarmu było najpewniej następstwem awarii urządzenia.

1 komentarz

  1. Dlaczego redakcja portalu http://www.lowicz24.eucenzoruje komentarze???
    Komentarze są wyrazem zdania czytelników.
    Osoby czujące się “poszkodowane” najczęściej pobierają wynagrodzeni z podatków obywateli miasta Łowicza. Etyka urzędnika po licjanta wymaga zachowań i postępowania zgodnie z konstytucją, a nie carskim podejściem urzędniczym. Pretensje i inne uwagi do Pana Boga, ale ten wymaga tego samego czyli pretensje do siebie. Jak ktoś tego nie rozumie to ma ograniczony umysł.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.