Około 4 godzin walczyli, w niedzielę 12 marca, strażacy z kilkunastu jednostek straży z pożarem na stacji demontażu pojazdów i złomowania w Rząśnie w gminie Zduny.

Straż Pożarna
Zdjęcie zastępczestr

Jak powiedział nam dzisiaj dyżurny stanowiska kierowania PSP, pożar objął swoim zasięgiem powierzchnię około 910 m2, co pozwala go zakwalifikować jak duży.

Paliły się składowane na placu elementy z rozbiórki aut – opony, części plastikowe i elektryki pojazdów. Było zagrożenie, że pożar rozprzestrzeni się na budynek stacji demontażu i na pozostałe, znajdujące się na placu wraki samochodów. Strażacy skupi się na podawaniu prądów wody w natarciu oraz odłączaniu zbiorników z paliwem.

Na skutek pożaru spaleniu uległo około 2 ton plastikowych elementów pojazdów i 3 wraki, nadpaleniu uległo kolejnych kilka, a także kontenery składowania i elewacja wiaty. 

Straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych, jednak mienie które udało się uratować to wartość nawet 500 tysięcy złotych.

Na miejscu zadysponowano 15 jednostek, spośród których 5 to zastępy z PSP Łowicz oraz 7 jednostek z systemu KSRG. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Bąków Górny. 

2 komentarze

 1. Na miejscu działały:
  JRG ŁOWICZ
  OSP BĄKÓW GÓRNY
  OSP BĄKÓW DOLNY
  OSP BIELAWY
  OSP ZDUNY
  OSP PRZEMYSŁÓW
  OSP ZŁAKÓW BOROWY
  OSP ZŁAKÓW KOŚCIELNY

 2. Czyżby podpalenie ?????????????

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *