Studio Filmowe ZEBRA zakończyło produkcję filmu „Bikini Blue”. Przez dwa dni, w kwietniu ubiegłego roku, filmowcy pod kierunkiem reżysera Jarosława Marszewskiego kręcili sceny do filmu w parku w Sobocie w gminie Bielawy.

Tomasz Kot i pies Gabor w parku w Sobocie, fot. Krzysztof Gajda
Tomasz Kot i pies Gabor w parku w Sobocie, fot. Krzysztof Gajda

Obecny właściciel sobockiego parku oraz pałacu, Krzysztof Gajda, otrzymał dwuosobowe zaproszenie na premierę filmu, która odbędzie się w Łodzi w środę, 12 kwietnia w kinie Wytwórnia 3D hotelu Doubletree by Hilton.

Akcja rozgrywa się w powojennej Anglii lat 50-tych. Sobocki pałacyk Zawiszów na planie filmu „zagrał” gmach szpitala dla żołnierzy borykających się z powojenną traumą, aczkolwiek ujęcia rozgrywające się w szpitalnych murach kręcono gdzie indziej. Wcześniej ekipa „Bikini Blue” pracowała m.in. w Księżym Młynie w Łodzi.

Z pracą nad filmem w Sobocie związana jest ciekawostka. Otóż jeden z bardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, Tomasz Kot, zdążył się w tym czasie zaprzyjaźnić z psem Gaborem, znalezionym dwa lata wcześniej przez obecnego właściciela parku i pałacu Krzysztofa Gajdę. – Gabor znalazł w panu Kocie bratnią duszę i nie odstępował go na krok – żartowali filmowcy.

Film jest obecnie przygotowywany do eksploatacji kinowej. Uroczyste premiery filmu „Bikini Blue” odbędą się w Łodzi (12 kwietnia) oraz Warszawie (19 kwietnia).
Film wejdzie na ekrany polskich kin 21 kwietnia.

Bikini Blue. Rozmowa z twórcami filmu (PISF):

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.