Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi Krzysztof Kacprzak przyjechał dzisiaj, 22 września, do Sądu Rejonowego w Łowiczu, by spotkać się z przedstawicielami stowarzyszenia „Veritas”, zrzeszającego osoby, które czują się pokrzywdzone wyrokami tegoż sądu.

Prezes stowarzyszenia „Veritas” Daniel Bogusz ściska dłoń z prezesem Sądu Okręgowego w Łodzi Krzysztofem Kacprzakiem. Fot. aa

Prezes SO w Łodzi wyszedł z inicjatywą spotkania z przedstawicielami stowarzyszenia “Veritas”, ponieważ słyszał o ich inicjatywie organizowania protestów przed sądem w Łowiczu. 

W pierwszych kilku minutach tego spotkania uczestniczyły też prezes Sądu Rejonowego w Łowiczu Magdalena Piwowarczyk oraz wiceprezes Anna Czerwińska. Prezes Piwowarczyk wyraziła otwartość, by wysłuchać zarzutów, kierowanych pod jej adresem. – My jesteśmy zwykli ludzie, my się was boimy, tej nadzwyczajnej kasty… – mówił w odpowiedzi prezes stowarzyszenia „Veritas” Daniel Bogusz, który był jedną z dwóch osób reprezentujących stowarzyszenie. 

Dopiero, gdy obie panie prezes opuściły salę konferencyjną, rozpoczęła się otwarta rozmowa. Daniel Bogusz mówił, że od 28 lipca, kiedy zostało powołane stowarzyszenie, zgłosiło się do niego już blisko 70 osób, które uważają, że zostały niesprawiedliwie potraktowane przez łowicki wymiar sprawiedliwości. 

Przedstawiciele stowarzyszenia mówili, że sprzeciwiają się wyrokom opartym na pomówieniach, a takie – ich zdaniem – wymierza tutejszy sąd. Mówili też, że sędziom z Łowicza z łatwością przychodzi karanie biednych, słabych i schorowanych ludzi, którzy nie wiedzą jak się bronić. Dla przykładu podał kilka – w jego ocenie niesprawiedliwych – wyroków, dotyczących osób, które uczestniczą w pikietach pod sądem w Łowiczu. 

Krzysztof Kacprzak prosił, by wyraźnie rozgraniczyć działanie organów ścigania od działania sądów, a w przypadku zarzutów do policji lub prokuratury, polecił kierować skargi do zwierzchników tych organów. 

– Problem wizerunkowy jest, zarzuty dotyczą osób, które podlegają mojemu nadzorowi – przyznał dalej prezes SO. Zapewnił jednak, że nie ma ze swojej strony żadnych zastrzeżeń do pracy administracyjnej prezes sądu w Łowiczu. Zapowiedział też, że jeśli wpłyną do niego skargi, dotyczące spraw konkretnych osób, to będzie na nie odpowiadał. Wskazywał na tryb, w jakim należy je składać. Wyraził także wolę przyjechania do Łowicza na kolejne spotkanie z szerszym gronem osób, które czują się pokrzywdzone przez tutejszy sąd. 

Więcej o tym spotkaniu przeczytasz w następnym numerze NŁ, w czwartek, 28 września. 

5 komentarzy

  1. Pani prezes sądu w Łowiczu na dywanie??? A przecież ona jest taka prawdziwa i nieskazitelna?A jaka sprawiedliwa!!!!! Kruk krukowi oka nie… Koń by się uśmiał.

  2. Mój pozew przeciwko sądowi okręgowemu w Łodzi chyba właśnie kolejny raz “uwala” się w sądzie okręgowym w Opolu. Proszę o kontakt do stowarzyszenia Veritas. Zapraszam na grupę FB “pozwałem sąd do sądu” https://www.facebook.com/groups/soopole/ . Zaczepiając mnie i krzywdząc moje dziecko “kasta” się pomyliła.

  3. “Łobuz” jeżeli piszesz takie rzeczy to znaczy, że nie zależy Ci na prawdzie i że jesteś niezorientowany, że to właśnie w łowickim sądzie dla statystyk karze się słabych, nieporadnych, niepełnosprawnych upośledzonych, staruszków oraz ludzi z poza tzw. układu i stosuje się tzw. stalinowskie metody(np. fałszowanie protokołów) w celu uzupełnienia statystyk.
    A opowieść to dopiero się zaczyna z tego co ja wiem będzie Ciekawie już na tych zdjęciach widać “uśmiechnięte buzie” osób które wkrótce zostaną prawnie rozliczone!!!
    Czołem Wielkiej i Sprawiedliwej Polsce !!!

  4. No tak, wielce pokrzywdzeni przez sady. Wielkie mi stowarzyszenie pokrzywdzonych. Sa w tym kraju ludzie ktorzy nie umieja sie pogodzic z tym, ze ktos rozstrzyglal sprawe nie po ich mysli. No i co z tego? Jak nie oni, to druga strona sporu pikietowalaby przed sadem. Niekonczaca sie opowiesz…

  5. Stowarzyszenie “‘ VERITAS ” funkcjonuje niespełna dwa miesiące a już widać efekty działania: dwie pikiety przed sądem w Łowiczu pokrzywdzonych prze wymiar sprawiedliwości w Łowiczu oraz udział w programie telewizyjnym w TVP INFO STUDIO POLSKA spowodowały,że prezes Sądu Okręgowego sam wyszedł z inicjatywą spotkania ze stowarzyszeniem…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.