Strykowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podając się za policjantów chcieli zabrać trójce nastolatków telefony komórkowe. Młodzi ludzie nie uwierzyli fałszywym funkcjonariuszom i zawiadomili prawdziwych mundurowych.

Jak informuje oficer prasowy KPP w Zgierzu mł. asp. Magdalena Czarnacka, 13 czerwca dwóch 16-latków oraz 15-latka odpoczywali na plaży przy zalewie w Strykowie. W pewnym momencie podeszło do nich dwóch mężczyzn. Powiedzieli, że są policjantami z miejscowego komisariatu i zażądali oddania telefonów komórkowych. Twierdzili, że chcą sprawdzić, czy telefony nie pochodzą z kradzieży. Nastolatkowie zorientowali się, że mężczyźni nie są prawdziwymi policjantami i nie chcieli oddać im swojej własności. Agresorzy nie przyjmowali odmowy i zaczęli grozić się jednemu z chłopców pobiciem. W pewnej chwili chłopak i dziewczyna wykorzystali moment nieuwagi fałszywych funkcjonariuszy i uciekli. Natychmiast powiadomili policję i podali dokładne rysopisy sprawców. Pomimo, że agresorzy uciekli z miejsca, policjanci błyskawicznie ich namierzyli i zatrzymali.
Zatrzymani to 34-latek i 35-latek, wcześniej notowani za konflikty z prawem. Teraz usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju i podszywania się pod funkcjonariusza publicznego. Grozi im za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator zadecydował o oddaniu podejrzanych pod dozór policyjny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.