Staropolska Szkoła Wyższa w Kielc powołała kilkuosobową komisję lada dzień rozpocznie spis z natury dokumentów, jakie pozostały w Łowiczu po zlikwidowanej w 2015 roku Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu.

Po spisaniu dokumenty zostaną przewiezione do Kielc.

Budynek należący niegdyś do MWSH-P w Łowiczu
Budynek należący niegdyś do MWSH-P w Łowiczu

O problemie, który powstał po połączeniu obu uczelni i nie przekazaniu dokumentów z „Mazowieckiej” do „Staropolskiej” pisaliśmy na naszym portalu oraz w Nowym Łowiczaninie przed miesiącem.

Absolwenci uczelni bezskutecznie starali się uzyskać zaświadczenia o długości trwania studiów potrzebne do ZUS przy staraniu o rentę chorobową lub emeryturę. Podobnych sygnałów już po publikacji było bardzo dużo.

Przypomnijmy, że kielecka uczelnia zdecydowała się zgłosić sprawę do prokuratury.

13 kwietnia kanclerz Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach Marta Mosiołek, kanclerz Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach powiedziała nam, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i ma nadzieję, że pod koniec maja dokumenty z Łowicza będą już dostępne na uczelni w Kielcach i każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać potrzebne mu zaświadczenie.

Więcej na ten temat przeczytasz w Nowym Łowiczaninie za tydzień, 20 kwietnia.

2 komentarze

  1. A jak zdygitalizują i przeczeszą prace magisterskie programem do szukania plagiatów to ile tytułów zabiorą?
    99%?

  2. Tak to jest jak się studiuje na sezonowej prywatnej uczelni, nawet zaświadczenia po latach nie dostaniesz. Kielce i tak niedaleko, kabaret jakby np. musieli jechać do Świnoujścia, Suwałk albo Przemyśla:)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.