Po wyrównanej pierwszej połowie MUKS Pelikan-2003 Łowicz zakończył mecz 3. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy C2 z Widzewem Łódź porażką. Drużyna trenera Dawida Ługowskiego uległa w niedzielę, 9 kwietnia 2017 roku, gospodarzom 4:1.

Rywal biało-zielonych nie należał do łatwych przeciwników, ale jak ocenił sam trener Ługowski: Rozmiary tej porażki za wysokie do tego co działo się na boisku. Do bramki na 2:1 spotkanie było  wyrównane i to my byliśmy w fazie prowadzenia meczu. Po tej bramce niestety wszystko się posypało i straciliśmy bardzo szybko dwie kolejne. W końcówce próbowaliśmy zmniejszyć rozmiary porażki,ale obrona Widzewa dobrze się sprawowała. Myślę, że jesteśmy w stanie ich pokonać w rewanżu, ale do tego czasu musimy pewne elementy poprawić.

Jedyną bramkę dla Pelikana zdobył jeszcze w pierwszej połowie, w 28. minucie gry, Mateusz Kołaczyk, po ładnej akcji z Krystianem Krukiem, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się remisem 1:1, a problemy zaczęły się dopiero po przerwie.

3. kolejka II liga wojewódzkiej trampkarzy C2:
RTS Widzew Łódź – MUKS Pelikan-2003 Łowicz 4:1 (1:1); br.: Ignacy Dawid 2 (19 i 41), Przemysław Krzyczmanik (47) i Wiktor Firasiewicz (49) – Mateusz Kołaczyk (28).
Pelikan: Oskar Pilny – Marcel Frątczak, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Marcel Wnuk – Kacper Styszko, Paweł Graczyk, Jan Zagajewski, Bartosz Tomaszkiewicz, Mateusz Kołaczyk – Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Maciej Mionsek – Szymon Dębski, Kacper Kosmowski, Antoni Knera, Sebastian Kutkowski i Marek Piekacz.

MGUKS Pogoń Zduńska Wola – MULKS Łask 3:3
UKS AP Piotrków Trybunalski – WKS Wieluń 8:0
MLKS Widok II Skierniewice – AP UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki 4:1

1. RTS Widzew Łódź (1) 3 9 22-1
2. UKS AP Piotrków Trybunalski (4) 3 6 14-4
3. MLKS Widok II Skierniewice (5) 3 5 11-8
4. MUKS Pelikan-2003 Łowicz (2) 3 4   7-8