W parafii w Trębkach, w sąsiedniej gminie Szczawin Kościelny (diecezja łowicka), od połowy sierpnia nie milkną dyskusje na temat próby samobójczej podjętej przez miejscowego księdza proboszcza.
Do dramatycznych wydarzeń doszło we wtorek, 15 sierpnia, w Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przed godz. 12 w południe w Płocku. Z Mostu Solidarności do Wisły skoczył mężczyzna. To nie było pierwsze takie zdarzenie w tym miejscu. Do samobójstw dochodzi tam raz, dwa razy w ciągu roku.

Niedługo później okazało się, że próbę samobójczą podjął 52-letni proboszcz parafii w Trębkach, ks. Piotr B. Ksiądz przeżył i z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa trafił do szpitala. Pomógł mu zbieg okoliczności oraz to, że nie doznał obrażeń skutkujących śmiercią na miejscu. Został wyratowany przez przepływających nieopodal żeglarzy. Po chwili na miejscu pojawili się wezwani przez nich ratownicy patrolu wodnego policji. Na miejsce wezwany również został zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala w Płocku. Istniało bowiem podejrzenie uszkodzenia kręgosłupa bądź też obrażeń wewnętrznych.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

1 komentarz

  1. A co on nawywijał, ma coś na sumieniu, najświętszy sakrament połyka, msze sprawuje a tu diabła ma pod skórą, albo mu się we łbie pokiełbasiło.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.