Temat działań władz miasta – przede wszystkim w kontekście planowania przestrzennego – zdominował spotkanie, które zorganizował 19 kwietnia w restauracji Polonia Projekt Łowicz.

Na spotkaniu nie został zaprezentowany kandydat na burmistrza Łowicza z tego środowiska – czego można się było spodziewać.

Spotkanie prowadził Jarosław Śmigiera – łowicki architekt, który przed 4 laty był najpoważniejszym rywalem Krzysztofa Kalińskiego w walce o fotel burmistrza i który wszedł do II tury wyborów.

Już na wstępie wyjaśnił on, że jeszcze nie podjął decyzji, czy w nadchodzących wyborach na pewno będzie kandydował. Wyraził jednak – nawet kilkakrotnie – nadzieję, że gronie uczestników spotkania jest przyszły burmistrz.

Nie padło wprawdzie żadne nazwisko, ale w spotkaniu udział brał Michał Sobczak – który już oficjalnie potwierdził, że wystartuje w wyborach na burmistrza Łowicza jako kandydat Stowarzyszenie Porozumienie Łowickie.

Były też 3 inne osoby, których nazwiska wymienia się w tym kontekście, ale które jeszcze nie zadeklarowały otwarcie, że wystartują: Mariusz Siewiera, Kamil Sobol i Paweł Kolas.

21 komentarzy

 1. Spotkanie było ważne i ufundował je prywatny człowiek. Jeśli kandydaci będą mieli własne programy, przekonają, że potrafią je wdrożyć, to wybory będą ciekawe… Niestety, 12 lat p. Kalińskiego rozczarowało. Planowanie przestrzenne to tylko część nieudanych propozycji p. burmistrza i jego ekipy. Kiedy takie spotkanie zorganizuje któryś z radnych (ma za co: 48 tys. zł netto po 4-letniej kadencji)? A może któryś z burmistrzów? Nie ma nic złego w zastanawianiu się nad miastem, nad tym, co można tu poprawić, zmienić… Takie dyskusje trzeba toczyć. I różnić się też w ocenach.

 2. Ratuszowi mają pełne portki.

 3. Architekcie od siedmiu bolesci noe pisz juz komentarzy. Zajmij sie czyms ciekawszym. Wyjdz na dwor. Przewietrz sie.

 4. Można robić jak ma się pieniądze. Kaliński ma wielomilionowy budżet i wg mnie przeznacza go nie tak jak należy. o krytyków Pana Śmigiery: Co Kaliński zrobił dla Łowicza ze swoich prywatnych pieniędzy (bo tak odnoszą się do Pana Śmigiery)? Uważam, że Kaliński zrobił się zasiedziałym politycznym cwaniakiem (politycznym, to z ostrożności), potrzebny jest nowy człowiek, który wprowadzi nowe spojrzenie i zerwie z tą melancholią a takim jest Pan Jarosław Śmigiera.

 5. Cenne, że chłopaki z Projektu Łowicz aktywizują się co 4 lata – akurat na wybory. 😉
  Jakoś w trakcie kadencji nie mają nic do zaproponowania. Nie przypominam sobie ŻADNEGO projektu, czy inicjatywy zgłoszonej przez Projekt Łowicz po zakończeniu poprzednich wyborów.
  Ale może mnie pamięć zawodzi? Może były jakieś pomysły w ramach budżetu obywatelskiego? Jakieś spotkania z ludźmi mającymi coś ciekawego do powiedzenia? Jakieś inicjatywy obywatelskie zgłaszane do Rady Miasta?

 6. Pan Jarosław Śmigiera ma mój głos.

 7. A ToWarzysz Wolski na spotkanie do Pana Jarosława Śmigiery przyszedł na korepetycje ?

 8. Szpicel Kalina, Cipi Cipileczka jaki raport przekazał Kalinowi z zebrania ?!

 9. To jest 100% faworyt w wyborach na Burmistrza Łowicza !!! Kaliński już za długo rządził i wpadł w rutynę, nic nie robi dla Łowicza. Czas na zmiany i nowe spojrzenie. Łowicz w budowie ! a Pan Jarosław Śmigiera jest architektem i to jest właśnie odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

 10. Gdzie przez 4 lata pomiędzy wyborami był Projekt Łowicz? Zapomnieliscie o wyborach, nawet strona internetowa chyba nie była aktualizowana. Nagle ponownie pokochaliscie miasto? No nie żartujcie sobie z ludzi. :/

  • Ratuszowy troll jak zamartwił się o koryto.

  • To jest niestety prawda, ale w oczy kłuje. Nie było was przez 4 lata. Zero działania choć dużo obietnic.

  • Można robić jak ma się pieniądze. Kaliński ma wielomilionowy budżet i wg mnie przeznacza go nie tak jak należy.
   Do krytyków Pana Śmigiery:
   Co Kaliński zrobił dla Łowicza ze swoich prywatnych pieniędzy (bo tak odnoszą się do Pana Śmigiery)?
   Uważam, że Kaliński zrobił się zasiedziałym politycznym cwaniakiem (politycznym, to z ostrożności),
   potrzebny jest nowy człowiek, który wprowadzi nowe spojrzenie i zerwie z tą melancholią
   a takim jest Pan Jarosław Śmigiera.

 11. Może szanowna redakcja odpytałaby kandydatów na burmistrza ze znajomości prawa samorządowego, a w szczególności “kajakarza”, bo mam wrażenie, że chłopak “odpłynął” z mniemaniem na swój temat, a taki test np. ze znajomości kodeku postępowania administracyjnego, czyli NAJWAŻNIEJSZEGO AKTU PROCEDURALNEGO W ADMINISTRACJI, mógłby go sprowadzić chociaż trochę na ziemię!!!!

 12. Pan Paweł Kolas już był “na urzędzie”-zaraz będziecie tu mieć całą Unię Polityki Realnej. A Pan Sobol , no sorry, nie ubliżajmy samym sobie. W tej sytuacji to niech Pan Kaliński siedzi dalej.

 13. Bejdziokos Figatos

  Ten Sobczak to chyba najlepszy kandydat na burmistrza, bo to “ŁOWICZOK” z krwi i kości:)

  • No ale “Łowicza w sercu” nie ma… To go dyskwalifikuje. Musi zorganizować sobie szybki przeszczep i już się nada. Najważniejsze, że wierzy że się nadaje. Jak Pan Petru, Pan Misiło i Pani Myszka Agresorka. Wierzy w siebie nowocześnie… Uwierzmy i my.

 14. Sobol to skromny człowiek, czego dowodem jest “mała” podobizna na jednym z bloków na Starzyńskiego, i do tego wybitny intelektualista po kutnowskim “Oksfordzie”, który jest najlepszym kandydatem, ale… na wójta Pcimia:)

  • Zobacz jaka karierę zrobił wójt Pcimia 🙂 nawet hejtować dobrze nie umieją 😛

   • Rzeczywiście wójt Pcimia, to nie najlepsze porównanie w obecnej sytuacji… I pewnie takich wójtów jest wokół nas więcej – to i karier rozmaicie wspieranych nie brak (nie potrzeba się do Gminy Pcim odwoływać…). Celna uwaga.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.