Dziś, 26 lutego, Prokuratura Rejonowa w Brzezinach, wszczęła postępowanie związane z utonięciem 66-letniej kobiety w stawie na terenie rodzinnej posesji w Kołacinie. Do zdarzenia doszło w piątek, 23 lutego.

Kobieta została znaleziona ok. godz. 13.15 przez rodzinę, która sama wydobyła ją ze stawu i podjęła reanimację wzywając jednocześnie na pomoc służby ratunkowe. Na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety lekarz stwierdził zgon 66-latki. Policja, która pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzezinach wyjaśnia okoliczności zdarzenia, zabezpieczyła monitoring posesji.

Jak poinformowała nas dziś z-ca prokuratora rejonowego w Brzezinach Małgorzata Misiak-Bieniaszczyk, prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety. Taki charakter śledztwa jest rutynowym działaniem w tego typu przypadkach. Wstępne oględziny zwłok na miejscu zdarzenia nie wykazały udziału osób trzecich. Na tę chwilę zdarzenie traktowane jest jako nieszczęśliwy wypadek. Przyczyny śmierci kobiety ma wyjaśnić sekcja zwłok. Dziś prokuratura wydała postanowienie o jej przeprowadzeniu. Termin nie został jeszcze wyznaczony.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.